اخبار پزشکی

شماره صفحه: 1 از 219
پیتزا به اندازه سیگار مضر است
پیتزا محبوبترین غذای کودکان در سراسر جهان است درحالیکه بزرگترین منبع کالری، چربی‌های اشباع شده و نمک محسوب می‌شود.
پولیپ بینی
پوليپ بيني عبارت است از رشد غير بدخيم در حفره بيني، معمولاً در هر دو طرف بيني. گاهي اندازه و تعداد پوليپ ها آن چنان است كه باعث اتساع بيني و بزرگي چارچوب استخواني بيني مي گردند.
آنتی هیستامین ها
داروهای آنتی هیستامین که در دسترس هستند کدامند؟ آنتی هیستامین ها برای رفع علائم آلرژی استفاده می شوند. دو دسته آنتی هیستامین در دسترس هستند: نسل اول ونسل دوم. هر دو دسته در درمان علائم آلرژی استفاده می شوند. این داروها گاهی در درمان سرماخوردگی نیز استفاده می شوند.
آنافیلاکسی‌ (شوک‌ آلرژیک‌)
آنافيلاكسي‌ (شوك‌ آلرژيك‌) عبارت‌ است‌ از يك‌ پاسخ‌ آلرژيك‌ شديد به‌ داروها و بسياري‌ از مواد آلرژي‌زاي‌ ديگر كه‌ زندگي‌ فرد را به‌ خطر مي‌اندازد. آن‌ دسته‌ از واكنش‌هاي‌ آلرژيكي‌ كه‌ تقريباً بلافاصله‌ رخ‌ مي‌دهند معمولاً شديدترين‌ هستند.
آسم
آسم چیست؟ آسم بیماری است که مجاری هوایی شش ها را درگیر می کند. مجاری هوایی بیماران مبتلا به آسم نسبت به مواد حساسیت زا و تحریک کننده بیش از حد حساس هستند.
آزمایش حساسیت یا تست آلرژی
حساسیت معادل فارسی کلمه آلرژی است. آزمایش حساسیت همان تست آلرژیست که برای پیدا کردن علت بیماری های مرتبط با آلرژی به کار می رود.
13 روش مبارزه با سرماخوردگی
قطره های ریز عطسه یا سرفه حدودا تا مسافت 30 سانتی متری پراکنده می شوند. دکتر دنیس موری ، پزشک اطفال از دانشکده پزشکی ایالت میشیگان، خاطر نشان می کند که اگر یکی از این قطره ها روی چشم یا بینی شما قرار بگیرد، چند روز بعد به بیماری سرماخوردگی مبتلا می شوید . هرگاه در آسانسور با فردی که سرفه می کند مواجه شدید، رویتان را برگردانید.
عفونت های گوش و گوش درد
عفونت حاد گوش میانی (اوتيت مديا) ، التهاب گوش مياني است. التهاب دراثر عفونت گوش مياني اتفاق مي افتد. اين حالت ممكن است در يك يا هر دو گوش رخ دهد. عفونت حاد گوش میانی (اوتيت مديا)شايعترين تشخيصی است كه براي بچه هاي بيماري كه به پزشك مراجعه مي كنند گذاشته مي شود. اين بیماری همچنين شايعترين علت ناشنوائي در كودكان است.
گوش، شنوایی و تعادل
گوش به شما اجازه انجام دادن کارهای قابل توجهی را به شما می دهد و سبب می شود دامنه وسیعی از صداهارا بشنوید از صدای ارام زمزمه گرفته تا صدای بلند یک گروه موسیقی وصدا را به صورت سیگنا لهای الکتریکی به مغز انتقال داده تا برای ان قابل تفسیر باشد، همچنین به حفظ تعادل در شما نیز کمک می کند.
تجمع موم در گوش، و اختلال در شنوایی
تجمع موم گوش می تواند سبب اختلال در شنوایی و ایجاد علائم بیماری می شود که به راحتی رفع شده و برداشته می شود. جرم گوش به شکل یک پوشش محافظ از پوست در کانال گوش می باشد و به طور مرتب به میزان کم تولید می شود که مرتبا پولک پولک یا پوسته پوسته شده و به خارج از گوش می ریزد.
شماره صفحه: 1 از 219