معرفی پزشک

دکتر ابراهیم رزم پا

_

دکتر رزم پا در سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ در انستیتو کانسر دانشگاه علوم پزشکی تهران دوره تکمیلی جراحی تومرهای سر و گردن را گذراندند و در سال ۱۳۷۰ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل و به عنوان عضو هیئت علمی گروه آموزشی گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن در بیمارستان امام خمینی شروع به کار نمودند. از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۴ دوره تکمیلی جراحی سر و گردن را در بیمارستان MD Anderson دانشگاه تگزاس در آمریکا گذرانده که به تایید وزارت متبوع رسیده و موفق به صدور مدرک فلوشیپ جراحی سر و گردن شدند، در این مدت در فعالیت های علمی و پژوهشی متعددی شرکت کرده و مقالات و تالیفاتی در مجلات علمی داخل و خارج از کشور داشته اند.

کتاب سپتوراینوپلاستی

_

 این کتاب باتوجه به تغییرات و تحولات شگرف در دانش رینولوژی بخصوص درسال های اخیر و با تلاش و کوشش بیش از سی تن از اساتید و علاقمندان به رینوپلاستی در شش فصل و سی و سه بخش تدوین شده است.
دکتر رزم پا یکی از مولفین این کتاب در مقدمه آن آورده است: جراحی بینی به لحاظ فیزیولوژی خاص و پیچیده آن از سخت ترین جراحی ها به شمار می رود.
هدف از جراحی بینی باید در درجه اول حفظ عملکرد بینی باشد، زیرا هر بینی زیبا اگر فاقد تنفس طبیعی باشد نمی تواند بیمار را راضی نگهدارد.
باتوجه به ضرورت آشنایی با جنبه های مختلف جراحی و تکنیک های جدید نیاز به یک منبع فارسی زبان در این زمینه احساس می شد و بدنبال درخواست های همکاران این کتاب تهیه و تدوین شد.
این گزارش حاکیست، در فصل اول درخصوص کلیات این موضوع مطالبی آمده است و فصل دوم درخصوص اصول پایه شامل جنبه های اخلاقی جارحی پلاستیک بینی، زیباشناسی و اصول کلی در رینوپلاستی، تشریح کاربردی بینی، گفتگوی پیش از عمل با بیمار و طراحی بینی در رینوپلاستی توضیحات اراه شده است؛ فصل سوم نیز روشهای بی حسی و بیهوشی در رینوپلاستی و کلونیدین در رینوپلاستی به تفصیل آمده است؛ سیتوپلاستی، بینی زینی شکل، مواد به کار رفته در ترمیم بینی زینی شکل و پرفوراسیون سپتوم نیز از مطالب فصل چهارم هستند.
در فصل پنجم مراحل رینوپلاستی، اوستئوتومی ها در بینی، رینوپلاستی باز، اصلاح یک سوک تحتانی بینی به طریقه رینوپلاستی باز و اصلاح ریشه بینی (رادیکس) و در فصل ششم عمل جراحی اندوسکوپی سینوس و رینوپلاستی به طور همزمان، جراحی همزمان فک تحتانی و رینوپلاستی، بینی پیچ خورده ۱ و ۲، جراحی در بینی با پوست ضخیم، جراحی بینی در کودکان، جراحی بینی در شکاف کام و لب، رینوپلاستی ثانویه و کاربرد استروئیدهای موضعی در اعمال جراحی سپتو رینوپلاستی به نگارش درآمده است.

از بخش سوالات متداول اگر پاسخ خود نیافتید سوال خود را مطرح کنید