وقتی گوش جراحی زیبایی می شود

وقتی گوش جراحی زیبایی می شود

 


جراحی زیبایی گوش مانند سایر اعمال جراحی زیبایی، نقص زیبایی گوش را اصلاح می کند. این جراحی معمولا در بیمارستان و کلینیک های مجهز انجام می شود.

 


جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش معمولا در افرادی صورت می گیرد که گوش های بزرگ و برجسته دارند و یا لاله گوش آنها شکل طبیعی ندارد.

 

این جراحی معمولا در بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی مجهز انجام می شود. در این جراحی معمولا گوش فرد را بی حس می کنند. همچنین می توان از روش بیهوشی برای انجام عمل زیبایی گوش استفاده کرد.

 

برای اصلاح بزرگی گوش با این عمل جراحی، یک برش در پشت گوش ایجاد می شود. سپس غضروف این ناحیه را به سمت صورت فرد نزدیک می کنند. گاهی اوقات جراح بنا به صلاحدید خود و بر اساس آناتومی صورت فرد، مقداری از غضروف این ناحیه را برمی دارد تا شکل گوش به حالت دلخواه درآید. پس از انجام عمل، این ناحیه را بخیه می زنند.

 

تذکر : انجام عمل جراحی زیبایی گوش پس از سن 5 تا 6 سالگی توصیه می شود. در حقیقت اگر بعد از رشد گوش ها این عمل انجام بگیرد، نتیجه بدست آمده مطلوب تر خواهد بود و اگر زودتر از این زمان انجام شود، ممکن است با رشد گوش ها، شکل مطلوب آن از دست برود و فرد مجبور شود تا جراحی زیبایی گوش را تکرار کند.

 

با این حال اگر گوش کودکی دچار آسیب و جراحت شده است و والدین او تمایل دارند که این جراحی برایش انجام بگیرد، می توان با نظر پزشک متخصص، جراحی را برایش انجام دهد، زیرا ممکن است صدمات روحی وارده به او، به دلیل بد شکل بودن گوش هایش زیاد باشد.

اگر فرد بزرگسالی هستید که تنها به علت مشکل زیبایی، تمایل به انجام این عمل جراحی دارید، باید قبل از انجام آن، با یک روانشناس حاذق مشورت کنید و هدف خود را از انجام عمل مشخص کنید تا اگر پس از جراحی، زیبایی ایده آل خود را پیدا نکردید، دچار افسردگی نشوید

 

خطرات عمل جراحی زیبایی گوش

- عدم تقارن گوش ها

- لخته شدن خون

- عفونت

- بی حسی پشت گوش

- افزایش احساس سرما

- به جای ماندن جای زخم در گوش ها

- دلخواه نشدن شکل و اندازه گوش ها پس از انجام عمل جراحی

 

تذکر : مشکل مهمی که سر راه انجام تمام عمل های جراحی زیبایی وجود دارد این است که چون زیبایی یک مقوله نسبی است ممکن است فرد پس از جراحی، زیبایی ایجاد شده را با زیبایی که در ذهنش بوده یکی نداند و همین امر باعث نارضایتی او از عمل جراحی شود. این نارضایتی حتی رد مورد کار جراحان زیبایی حاذق و مشهور هم وجود دارد. به همین دلیل مشاوره با پزشک قبل از عمل و تعدیل سطح توقعات فرد از انجام جراحی زیبایی بسیار مهم و ضروری می باشد.

 

تذکر : بعد از عمل جراحی، گوش های فرد را پانسمان می کنند که این پانسمان بعد از 2 تا 4 روز بنا به تشخیص جراح برداشته می شود. با این حال حدود 2 تا 3 هفته پس از جراحی، باید پانسمان سبکی را روی ناحیه جراحی شده داشت تا بخیه التیام پیدا کند و گوش عفونت نکند.

 

چگونه می توان برای انجام جراحی زیبایی گوش آماده شد؟

- اگر فرد بزرگسالی هستید که تنها به علت مشکل زیبایی، تمایل به انجام این عمل جراحی دارید، باید قبل از انجام آن، با یک روانشناس حاذق مشورت کنید و هدف خود را از انجام عمل مشخص کنید تا اگر پس از جراحی، زیبایی ایده آل خود را پیدا نکردید، دچار افسردگی نشوید.

جراحی زیبایی گوش

- معمولا افراد بزرگسال تحت بیحسی موضعی و کودکان تحت بیهوشی قرار می گیرند.

 

- معمولا قبل از عمل جراحی، باید یک وعده سبک غذایی میل شود و تا چند ساعت قبل از جراحی، از مصرف هر گونه نوشیدنی و خوردنی اجتناب شود.

 

- روز عمل جراحی باید از پوشیدن لباس هایی که یقه دارند و یا تنگ هستند، خودداری کرد، زیرا پس از مرخص شدن از بیمارستان، گوش ها پانسمان دارند و باید از لباس هایی استفاده شود که از قسمت جلو دکمه دارند و گشاد و راحت هستند.

 

- اگر هر گونه بیماریی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید، قبل از جراحی به پزشک خود اطلاع دهید.

 

- اگر باردار هستید و یا در دوران شیردهی قرار دارید، قبل از جراحی با پزشک خود در میان بگذارید.

 

- قبل از جراحی، حتما درباره هزینه آن از پزشک سئوال کنید.

 

تذکر : تصمیم گیری درباره انجام هر گونه عمل جراحی زیبایی، امری شخصی است و فرد باید از خطرات آن مطلع باشد و آنها را قبول کند، زیرا قبل از انجام جراحی ، فرم رضایت نامه را پر می کند و پس از انجام جراحی، هیچ گونه شکایتی قابل قبول پزشک نمی باشد. بنابراین انتخاب پزشک ماهر و با تجربه را باید در اولویت های خود قرار دهید.

 

تذکر : پس از انجام عمل جراحی، باید تمام دستورات پزشک جراح را اجرا کنید، زیرا مراقبت های پس از جراحی به اندازه خود جراحی مهم است. همچنین به محض مشاهده هر گونه علامت غیر طبیعی مانند خونریزی، عفونت و ...، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 

تذکر : اگر سیگار مصرف می کنید، قبل از جراحی مصرف سیگار را برای مدتی کنار بگذارید تا زخم های جراحی، سریع تر بهبود پیدا کنند.

 

تذکر : اگر هر گونه داروی ضد التهاب و آسپیرین مصرف می کنید، با مشورت پزشک از مصرف آنها خودداری کنید، زیرا سبب افزایش خونریزی بخیه های شما می شوند.

زهره لطیفی

بخش سلامت تبیان

تعداد بازدید: ۱۵۲۸