اجتماعی

شماره صفحه: 1 از 14
خطر بروز عفونت گوش در كودكان بعلت آلودگي هوا
هر چند آلودگي هوا به تنهايي سبب بروز عفونت گوش نمي‌شود.اما در تشديداحتمال بروزآن توام با ساير فاكتورهاي تحريك كننده،نقش دارد و همين امر به والدين انگيزه مي‌دهد كه به مناطقي كه هواي سالم‌تري دارند،نقل مكان كنند.
آخرين آمار ايدز در كشور اعلام شد
آخرين آمار موارد ثبت شده HIV/AIDS تا پايان سال 1388 در كشور 20 هزار و 975 نفر اعلام شد.به گزارش خبرگزاري فارس بر اساس آمار جمع‌آوري شده از دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سراسر كشور، تا تاريخ اول فروردين امسال در مجموع 20975 نفر افراد مبتلا به HIV/AIDS در كشور شناسايي شده‌اند كه 92.6 درصد آنان را مردان و 7.4 درصد را زنان تشكيل مي‌دهند.
کنترل دردهای مهار نشدنی
بطور طبیعی سیستم ایمنی بدن جریان خون را به قسمت آسیب‌دیده بیشتر کرده و سپس با فرستادن گلبول‌های سفید خون و سایر مواد شیمیایی به قسمت صدمه دیده، باعث دور شدن باکتری‌ها و ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده می‌شود.
اضطراب تا چه حد طبیعی است؟
زندگی ماشینی، افزایش سطح توقع مردم، پرکاری افراطی، نگرانی از آینده و همه این جور نگرانی ها سبب شده است اضطراب شایع ترین اختلال روانی در دنیای امروز باشد.
بارداری ناخواسته از عوامل ابتلای زنان به بیماری های روانی است
نتایج یک تحقیق جدید در بریتانیا حاکی از آن است که سقط جنین شانس ابتلای زنان به اختلالات روانی را افزایش نمی دهد.
دلایل سرطانزا بودن آلودگی هوا
بروز سرطان ناشی از آلودگی هوا تنها منحصر به تنگی نفس و سرگیجه نیست زیرا افزایش آلودگی هوا با ایجاد تغییراتی در ژنها در دراز مدت می تواند منجر به بروز و شیوع سرطان شود.
تاثيرات منفي درگيري والدين روي كودكان
ايسنا : بررسي ها و مطالعات جديد نشان مي دهد كه حتي مشاجره و درگيري هاي اندك و محدود والدين مي تواند زندگي كودكان آنها را دچار آشفتگي كرده ، الگوي خواب آنها را برهم زند و احساسات منفي در زندگي هرروزه آنها به وجود آورد.
مايکروسافت و نرم‌افزارهای پزشکی
واحد تولید نرم‌افزارهای پزشکی و بهداشتی مایکروسافت اعلام کرد که نام نرم‌افزارهای اصلی خود را تغییر داده و از این پس آن‌ها را با نام Amalga وارد بازار می‌کند.
تنوع در وعده‌هاي غذايي كليد طول عمر است
اگر رژيم غذايي متنوعي را انتخاب كنيد كه حاوي تركيبي از آنتي اكسيدان‌ها، غلات سبوس‌دار و اسيدهاي چرب ضروري براي بدن باشد، مي‌توانيد خطر ابتلا به بيماري‌هاي جدي و مهم مثل ديابت، آلزايمر و بيماري‌هاي قلبي را كاهش دهيد
چند توصيه ساده‌ براي دور كردن استرس از زندگي‌
پژوهشگران مي‌گويند، برخي از استرس‌ها اجتناب‌ناپذير هستند؛ اما شما مي‌توانيد با انجام دادن چند راهكار ساده، آنها را از زندگي خود دور كنيد. اگر استرس به زندگيتان چيره شود، مي‌تواند سلامت جسم و روانتان را تهديد كند.
شماره صفحه: 1 از 14