جراحی پلاستیک بینی

شماره صفحه: 2 از 3
براى كوچك كردن بينى اصرار نكنيد .
جراحى پلاستيك بينى يا رينوپلاستى داراى سابقه چندصد ساله در دنيا و سابقه اى بيش از ۵۰ سال در كشور ما است. براى نخستين بار اين اعمال جراحى براى موارد ترميمى بينى انجام مى گرفته است.اين روش كه از اوايل قرن بيستم به منظور تغيير در شكل ظاهرى بينى و زيبايى بيشتر مورد توجه قرار گرفته، با پيشرفت وسايل و قطعات جراحى، تغيير روش هاى زندگى و لوكس گرايى توسعه بيشترى پيدا كرده است.
كوچك كردن بيش از اندازه بيني منجر به اختلالات تنفسي مي‌شود
دبير علمي اولين كنگره بين‌المللي راينولوژي گفت در اعمال جراحي زيبايي بيني كوچك كردن بيش از اندازه بيني و تنگ كردن سوراخ‌هاي بيني منجر به مشكلات تنفسي بسياري در فرد مي‌شود. در جراحي بيني اين به عهده راينولوژيست است كه تشخيص دهد بيني بيمار تا چه حد ظرفيت تغيير دارد و از برداشتن بيش از اندازه بافت‌هاي بيني خودداري نمايد.
سوالات رايج در مورد جراحي پلاستيك بيني
کلمه پلاستیک که ریشه یونـانی دارد به معنی شکل دادن و جراحی پلاستیک شامل اعمال جراحی است که به منظور تغییر شکل و ترمیم عضو انجام می گیرد بدون اینکه به حالت طبیعـی عضـو صدمه بزند و حتی المقدور آثــارجراحی دیده نمی شود.
رفع مشکلات تنفسي در جراحي‌هاي پلاستيک بيني
در صورتي که بيماري براي جراحي زيبايي بيني مراجعه نمايد و مبتلا به پوليپ بيني باشد، در ابتدا بايد درمان پوليپ بيني براي او صورت گيرد و بعد جراحي پلاستيک بيني انجام شود. يکي از مهمترين مشکلات داخل بيني که در جراحي‌هاي پلاستيک و زيبايي بيني فراروي جراحان بيني است، انحراف تيغه بيني است. در بسياري از بيماران، انحراف بيروني بيني با درجات مختلفي از انحراف تيغه داخلي بيني همراه است.
نقش زیبایی و عملکرد بینی در صورت چیست؟
هرگاه سخن از عمل جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی) به میان می‌آید، مباحث مربوط به نقش زیبایی بینی در صورت مطرح می‌شود.در صورتی که نباید از نقش عملکردی بینی غافل شد.همین مساله است که عمل جراحی پلاستیک بینی را به مشکل‌ترین عمل جراحی زیبایی در بدن تبدیل کرده است.
جراحي زيبايی در انگليس، از تابو تا انفجار
كار به جايي رسيده كه حتي خانم 46 ساله‌اي كه دوزاده سال است بينايي خود را از دست داده، از عمل زيبايي صورتش بسيار راضي بوده و اظهار مي‌كند كه زيبا شده است. دو سوم زنان زير 25 سال گفته‌اند، تمايلشان به اين كار تأثير هنرپيشگان است. آنان پس از عمل، خود را شبيه «آنجلينا جولي» مي‌دانند؛ چه باشند، چه نباشند.
جراحی پلاستیک اعتماد به نفس شما را افزايش می دهد
ايسکانيوز : محققان ثابت کرده اند که جراحی پلاستیکها می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد شود. طبق مطالعه ای که در جامعه جراحان پلاستیک آمریکا (asps) انجام شد، شمار زیادی از بیماران پس از انجام جراحی پلاستیک داروهای ضد افسردگی خود را کنار گذاشتند.
كوچك كردن بيش از اندازه بيني منجر به اختلالات تنفسي مي‌شود
دبير علمي اولين كنگره بين‌المللي راينولوژي گفت در اعمال جراحي زيبايي بيني كوچك كردن بيش از اندازه بيني و تنگ كردن سوراخ‌هاي بيني منجر به مشكلات تنفسي بسياري در فرد مي‌شود. در جراحي بيني اين به عهده راينولوژيست است كه تشخيص دهد بيني بيمار تا چه حد ظرفيت تغيير دارد و از برداشتن بيش از اندازه بافت‌هاي بيني خودداري نمايد. در يك عمل جراحي بيني هدف اصلي داشتن يك بيني طبيعي است . يك راينولوژيست عملكرد طبيعي بيني و تنفس از راه بيني را نبايد فداي زيبايي ظاهري بيني كند.
هشدار دبيرعلمی دومین كنگره بين المللي راينولوژي
دكتر ابراهيم رزم پا دبيرعلمي دومين كنگره بين المللي راينولوژي ايران با هشدار افزايش چشمگير جراحي بيني در سنين پايين(زير 18 سال) از مهمترين دلايل اپيدمي شدن جراحي بيني را مد عنوان كرد و گفت: چشم و هم چشمي و شاخص بودن بيني و صورت به علت نوع پوشش در كشور، تمايل به انجام اعمال جراحي زيبايي بيني و صورت را افزايش داده؛ به طوري كه ايران بالاترين آمار اعمال جراحي زيبايي بيني را در جهان داراست.
جراحی پلاستیك در بینی های دچار مشكلات داخلی
آ یا بر روی بینی‌هایی كه دچار مشكلات تنفسی از راه بینی هستند، می‌توان جراحی پلاستیك بینی انجام داد؟ این سوال، سوال بعضی از بیمارانی است كه برای جراحی بینی مراجعه می‌كنند. در پاسخ به این سوال، باید گفت كه اگر پیش از جراحی، در حین عمل و پس از جراحی، تمامی شرایط لازم برای حفظ سلامت بینی از نظر تنفسی مورد توجه قرار گیرد، می‌توان حتی دراین شرایط نیز اقدام به جراحی بینی كرد.
شماره صفحه: 2 از 3