اجتماعی

شماره صفحه: 2 از 14
چگونه می توانیم از اضطراب جلوگیری کنیم ؟
اگر شما از اختلالات اضطراب رنج میبرید ارجاع به یک متخصص سلامت روان به شما کمک میکند اما قبل از ان میتوانید راههای زیر را برای کنترل و جلوگیری از بروز اضطراب امتحان کنید.این راهها میتواند کمک شایانی به کاهش علائم اضطراب کند.
برازجان امروز لرزید .
قسمتی از تنم، وطنم ، قسمتی از دلم ، برازجان امروز لرزید . خدایا... آرامتر... نیازی به زمین لرزه نیست! کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت!!! هموطن تسلیت.
مردان تلفن همراه خود را روی کمربندشان قرار ندهند
در یک آزمایش جدید معلوم شد پرتوهای الکترومغناطیسی ناشی از تلفن‌های همراه و بی‌سیم تاثیرات سوء و نامطلوبی روی استحکام استخوانها دارند.
شیرینی كسلی و خستگی افراد افسرده را از بین می‌برد
یك متخصص تغذیه گفت: گرایش زیاد به مصرف شیرینی نشانه كم‌خونی نیست و شیرینی موجب شادی و نشاط افراد افسرده می‌شود.
یازدهمین کنگره بین المللی علمی جراحان گوش ، حلق ، بینی ، سر و گردن برگزار می شود .
یازدهمین کنگره بین المللی علمی جراحان گوش ، حلق ، بینی ، سر و گردن ایران به همت انجمن علمی گوش ، حلق ، بینی و انجمن راینولوژی و با همکاری تمامی مدیران گروه و اساتید گوش ، حلق و بینی و تمام دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از تاریخ 1 لغایت 4 آبان ماه سال جاری در تالار همایش رازی واقع در دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود .
بزرگ‌ترين آزمايش علمي جهان انجام شد!
بزرگ‌ترين آزمايش تاريخ فيزيك انجام شد. سه دهه پس از ارائه ايده خلق مصنوعي آغاز كائنات با به گردش درآمدن كامل ذرات پروتون در تونل 27 كيلومتري حلقوي در حاشيه شهر ژنو، نظريه‌ذرات بنيادي آزمايش شد. بيش از ده هزار دانشمند از ‌85‌كشور از جمله ايران كه حدود يك سوم آنان درجه دكتري فيزيك دارند در اجراي اين پروژه همكاري كردند.
هشدار درباره ناخن های مصنوعی
پژوهشگران علوم پزشکی، به زنان در مورد استفاده از ناخنهای مصنوعی هشدار دادند.محققان بر این باورند که ناخنهای مصنوعی موجب نازک، شکننده و خرد شدن ناخنهای طبیعی می شوند.
عامل میگرن ترافیک اطلاعاتی در مغز است
یک تیم بین‌المللی از پژوهشگران ژنتیک، ژنی کشف کردند که نقص عملکرد آن موجب بروز سردردهای میگرنی متداول می‌شود. این ژن فعالیت پروتئینی را کنترل می‌کند که وظیفه آن برطرف کردن ترافیک‌های اطلاعاتی در مغز است.
کبوتر وحى‌ روى‌ قلب‌ عيسى‌ نشست‌
نسیمى‌ هم‌ که‌ مى‌وزید بوى‌ «عشق» نمى‌داد. «وسوسه» بود. کابوسى‌ به‌ رنگ‌ شیطان. سرخ‌ مثل‌ خون‌ خشک‌ شده‌ روى‌ دیوار. اگرچه‌ «جنگل»ها را خشک‌ مى‌کردند تا خانه‌ بسازند اما زندگى‌ها آلوده‌ به‌ خوى‌ جنگلى‌ها بود، سرشار از دیو و دد، آکنده‌ از درندگى‌ و وحشى‌گری.
اگر عمر دوباره داشتم...
دان هرالد (Don Herold) كاريكاتوريست و طنزنويس آمريكايى در سال 1889 در اينديانا متولد شد و در سال 1966 از جهان رفت. دان هرالد داراى تاليفات زيادى است اما قطعه كوتاهش «اگر عمر دوباره داشتم...» او را در جهان معروف كرد. بخوانيد:
شماره صفحه: 2 از 14