جراحی پلاستیک بینی

شماره صفحه: 3 از 3
ازعوارض جراحی پلاستیک بینی چگونه بکاهيم؟
عوارض جراحی بینی به دو صورت عوارض داخلی‌بینی و عوارض ظاهری آن تقسیم بندی می شود .با بهره گیری از روش‌های جدید تشخیصی و جراحی بینی می توان عوارض اعمال جراحی بینی را به میزان در خور توجهی کاهش داد. دبیر علمی نخستین همایش بین‌المللی راینولوژی گفت : عوارض جراحی بینی به دو صورت عوارض داخلی‌بینی و عوارض ظاهری آن تقسیم بندی می شود .
جراحی زیبایی، چرا و به چه قیمت؟
اغلب آنهایی که در به در به دنبال یک جراح ماهر می گردند تا شکل بینی شان را زیبا تر و امروزی تر کنند و اغلب آنهایی که به کمک سایر تکنیکهای مدرن جراحی، دستی به صورت و هیکلشان می برند تا ظاهرشان را شیکتر و به روزتر کنند، فقط از کمبود زیبایی در رنج نیستند. لطفا گارد نگیرید، این حرف من نیست! دکتر امیلی کولینز می گوید کمبود اعتماد به نفس، رنج بزرگتری است که در اغلب این موارد ، می توان سراغ گرفت.
جراحی پلاستیك در بینی های دچار مشكلات داخلی
آ یا بر روی بینی‌هایی كه دچار مشكلات تنفسی از راه بینی هستند، می‌توان جراحی پلاستیك بینی انجام داد؟ این سوال، سوال بعضی از بیمارانی است كه برای جراحی بینی مراجعه می‌كنند. در پاسخ به این سوال، باید گفت كه اگر پیش از جراحی، در حین عمل و پس از جراحی، تمامی شرایط لازم برای حفظ سلامت بینی از نظر تنفسی مورد توجه قرار گیرد، می‌توان حتی دراین شرایط نیز اقدام به جراحی بینی كرد.
انواع برخورد با شكستگي بيني
شكستگي بيني، از جمله شكستگي‌هايي است كه براي افراد بسيار گران تمام مي‌شود چرا كه موجب بد شكل شدن چهره فرد شده و مي‌تواند عواقب سنگين روحي براي او ايجاد كند. به همين دليل بسياري از بيماراني كه دچار شكستگي بيني مي‌شوند به سرعت با مراجعه به جراحان پلاستيك يا گوش و حلق و بيني در صدد ترميم ضايعه خود برمي‌آيند.
آرزوي داشتن بینی زیبا پير و جوان نمي شناسد!
رينوپلاستي در ايران با استقبال فراواني روبرو شده به طوري که در حال حاضر به گفته بسياري از کارشناسان انجام اين عمل جراحي از حد متعارف خارج شده است. ابتدا رينوپلاستي تنها براي موارد ترميمي بيني انجام مي گرفت ولي به دنبال تغيير روش هاي زندگي و لوکس گرايي، اين جراحي بيشتر به منظور تغيير در شکل ظاهري بيني و زيبايي مورد توجه قرار گرفته است.
توضيحاتي در مورد مصاحبه روزنامه همشهري با دكتر رزم پا دررابطه با جراحي پلاستيك بيني
بعد از تكرار ادعا هاي غير واقعي رييس فعلي انجمن جراحان پلاستيك در رابطه با جراحي پلاستيك بيني كه در سطح وسيع و به شكل خاصي در رسانه هاي گروهي خصوصا صدا و سيما منعكس شد روزنامه همشهري خواستار پاسخ انجمن جراحان گوش و حلق وبيني و سر و گردن ايران به اين شايعه پراكني ها شد.
راینولوژی؛ دانش بیماری‌ها و جراحی‌های بینی
راینولوژی از کلمه لاتین راینو به معنای بینی منشا گرفته است. راینولوژی یک شاخه فوق تخصصی در دانش پزشکی است که به جراحی‌ها و درمان بیماری‌های بینی، سینوس‌ها و ساختمان‌های اطراف بینی در سر و صورت می‌پردازد.با گسترش روزافزون دانش پزشکی، روش‌های جدید جراحی برای کاهش مشکلات بیماران پس از جراحی‌های بینی و تشکیلات مجاور بینی ابداع می‌شوند. از جمله این روش‌ها که در سال‌های اخیر دگرگونی شگرفی در حیطه راینولوژی ایجاد کرده، می‌توان به روش‌های جراحی اندوسکوپیک بینی و سینوس اشاره کرد. به کمک این روش‌ها بسیاری از جراحی‌هایی که پیش از این با برش‌های مختلف صورت می‌گرفته، بدون برش و با نتایج مطلوب تر انجام می‌گیرد.
شماره صفحه: 3 از 3