تنوع در وعده‌هاي غذايي كليد طول عمر است


اگر رژيم غذايي متنوعي را انتخاب كنيد كه حاوي تركيبي از آنتي اكسيدان‌ها، غلات سبوس‌دار و اسيدهاي چرب ضروري براي بدن باشد، مي‌توانيد خطر ابتلا به بيماري‌هاي جدي و مهم مثل ديابت، آلزايمر و بيماري‌هاي قلبي را كاهش دهيد
سلامت نیوز: متخصصان تغذيه و سلامت در انگليس تاكيد كردند: اگر رژيم غذايي متنوعي را انتخاب كنيد كه حاوي تركيبي از آنتي اكسيدان‌ها، غلات سبوس‌دار و اسيدهاي چرب ضروري براي بدن باشد، مي‌توانيد خطر ابتلا به بيماري‌هاي جدي و مهم مثل ديابت، آلزايمر و بيماري‌هاي قلبي را كاهش دهيد و در نتيجه طول عمر خود را تضمين كنيد.
به گزارش  ايسنا، اين متخصصان مي‌گويند: يك رژيم غذايي با اين ويژگي‌ها مي‌تواند ميزان كلسترول خود را كه عامل اصلي بروز بيماري‌هاي قلبي است تا يك سوم كاهش دهد و تا حدود يك دهم از سطح فشار خون بكاهد.
به گزارش روزنامه‌ اكسپرس چاپ انگليس، يك رژيم غذايي سالم و متنوع بايد حاوي مقادير زيادي از ميوه‌ها و سبزيجات و مغز خشكبار و نيز ماهي حاوي اسيدهاي چرب ضروري و همچنين غلات سبوس‌دار باشد.
آنجلا دودن ـ متخصص تغذيه در انگليس در اين باره خاطرنشان كرد: كليد موفقيت در يك تغذيه كامل و سالم اين است كه تمام اين انواع خوراكي‌ها را به رژيم غذايي روزانه خود وارد كنيد.
وي تاكيد كرد: اين رژيم غذايي زماني باعث سلامتي و تقويت بدن مي‌شود كه همه اين مواد غذايي با هم مصرف شوند و فقط مصرف يكي از آن‌ها نمي‌تواند ريز مغذي‌هاي ضروري براي بدن را به ميزان كافي تامين كند. 
 

زمان انتشار: (7 سال قبل)
*