از عوارض جراحی پلاستیک بینی چگونه بکاهيم؟

از عوارض جراحی پلاستیک بینی چگونه بکاهيم؟


عوارض جراحی بینی به دو صورت عوارض داخلی‌بینی و عوارض ظاهری آن تقسیم بندی می شود .
 با بهره گیری از روش‌های جدید تشخیصی و جراحی بینی می توان عوارض اعمال جراحی بینی را به میزان در خور توجهی کاهش داد .
دبیر علمی نخستین همایش بین‌المللی راینولوژی گفت : عوارض جراحی بینی به دو صورت عوارض داخلی‌بینی و عوارض ظاهری آن تقسیم بندی می شود .
وی با اشاره به اینکه در مواردی جراحی بینی سبب چسبندگی های داخلی بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی و مشکلا‌ت تنفسی می شود تصریح‌کرد : اختلال در عملکردهای حیاتی بینی‌, عواقب ناگواری در سلامت و زندگی افراد و جامعه برجای می گذارد .
وی  عوارض تنفسی را به عنوان مهمترین عارضه جراحی های پلاستیک بینی بیان کرد و از برداشتن بیش از اندازه بافت های بینی و کوچک کردن بیش از حد بینی به عنوان وجه مشترک عوارض تنفسی و زیبایی بینی نام برد .
این جراح بینی , اندوسکوپی تشخیصی بینی را روشی دقیق برای شناخت مشکلا‌ت داخل بینی برشمرد و افزود : از آنجا که تنفس حیاتی ترین نیاز زندگی به شمار می رود و نتیجه آن رسیدن اکسیژن به بافت های بدن است , هنگامی که تنفس از مسیر طبیعی خود از راه بینی منحرف شود , عوارض کاهش اکسیژن بافت های دیگر بدن را هم تحت تاثیر قرار می دهد .
وی بی حالی , خواب آلودگی , کسالت , بی حوصلگی و عصبی بودن را به دلایل مختلف اختلال در عملکرد بینی , از جمله عوارض ناشی از جراحی نادرست بینی بیان کرد .
وی گفت : در روشی جدید با بهره گیری از دانش راینولوژی برای حفظ عملکرد بینی , تغییرات متناسب و متوازن در بینی و حداقل ایجاد زخم در داخل بینی , عوارض تا میزان قابل توجهی کاهش می یابد .
نخستین همایش بین المللی راینولوژی ایران , به همت انجمن علمی جراحان گوش , حلق , بینی و سر و گردن ایران با حضور بزرگان و چهره های برجسته جهانی رشته راینولوژی از 16 تا 19 آبان امسال در بیمارستان میلاد تهران برگزار می شود . 
 

زمان انتشار: (7 سال قبل)
*