تكنيك‌هاي جديد جراحي پلاستيك بيني

تكنيك‌هاي جديد جراحي پلاستيك بيني


تكنيك‌هاي جديد جراحي پلاستيك،ايجاد تناسب در شكل ظاهري را جايگزين كوچك كردن بيني كرده‌اند.طي سالهاي اخير تكنيك‌هاي جديد كه هدف آن فرم دادن،موزون ساختن بيني به همراه حفظ عملكرد تنفسي و ايجاد چهره‌اي مناسب براي فرد است جايگزين تكنيك‌هاي قبلي كه صرفا به منظور كوچك كردن بيني به كار مي‌رفته ،شده است.جراحي پلاستيك بيني (راينوپلاستي) داراي سابقه چند ساله در دنيا و سابقه‌اي بيش از ‪ ۵۰‬سال در ايران است.

اين روش جراحي كه براي نخستين بار به منظور انجام اعمال ترميمي بيني و صورت پذيرفته شد  از اوايل قرن بيستم به منظور تغيير در شكل ظاهري بيني و زيبايي بيشتر مورد توجه قرار گرفته است.

با پيشرفت وسايل و تجهيزات جراحي و تغيير روش‌هاي زندگي و نيز گرايش به لوكس گرايي،رويكرد به جراحي زيبايي بيني،توسعه يافت تا جايي كه امروزه شايع‌ترين عمل جراحي پلاستيك و زيبايي در دنيا و در كشور ما به شمار مي‌رود.

در حال حاضر كشور ما يكي از مراكز مهم جراحي پلاستيك بيني در دنيا بوده كه در اين زمينه تكامل زيادي نيز يافته و به پيشرفت‌هاي قابل توجهي دست يافته است تا جايي كه همه ساله تعداد زيادي از هموطنان ما از كشورهاي آمريكا ،كانادا و ساير كشورهاي پيشرفته براي انجام اعمال جراحي راينوپلاستي به ايران سفر مي‌كنند.

يكي از دلايل تغيير رويكرد پزشكان  از روش قديمي يعني كوچك كردن بيني به شيوه‌هاي جديد جراحي پلاستيك كه همان ايجاد تناسب و توازن به همراه حفظ عملكرد بيني است ،افزايش كنگره‌هاي پزشكي داخلي و خارجي و انتقال تجارب ،اطلاعات و تكنيك‌هاي جديد متخصصان و پزشكان با يكديگر است.

زمان انتشار: (7 سال قبل)
*