روزهای زوج از ساعت 16 تا 20
خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه عباس آباد، نبش کوچه نادر، ساختمان پزشکان 2109

جراحی ترمیمی بینی + موفق و موثر صفر تا صد

 جراحی ترمیمی بینی ( Revision phinoplasty) یک نوع عمل اصلاحی بوده که به منظور تغییر شکل و اصلاح بینی انجام می شود. آنچه باید درباره عمل بینی ترمیمی بدانید، این است که در اکثر مواقع به علت رفع ایرادات و مشکلات که در جراحی زیبایی بینی اولیه به وجود آمده، انجام می شود. علاوه بر آن در برخی موارد عمل رینوپلاستی ثانویه برای افرادی که قبلا جراحی کردن بینی انجام نداده اند هم، انجام می شود. در این مقاله از سایت دکتر رزم پا بهترین جراح بینی ترمیمی تهران ، قصد داریم در رابطه با این پروسه توضیحاتی را بیان کنیم که به شما عزیزان کمک می کند.

 

جراحی بینی ترمیمی + دکتر ابراهیم رزم پا

 

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

کاندیدای مناسب جهت عمل بینی ثانویه به بررسی چند پارامتر نیاز دارد. در ارزیابی افراد برای عمل بینی ترمیمی موارد زیر موثر هستند :

 • علت تصمیم شخص به جراحی ترمیمی بینی
 • بررسی دقیق شواهد و علائم موجود (استفاده از گزینه های مناسب در جهت کمک به تصمیم صحیح و درست جراح بینی)
 • بررسی انتظارات و درخواست فرد از جراحی بینی ترمیمی
 • توجه به شرایط ، سن و سلامتی بیمار
 • جراح بینی نیز با بررسی دقیق موارد فوق در جهت رسیدن به نتیجه رضایت بخش و ایده آل ، بیمار را انتخاب می نماید.

چه افرادی برای جراحی بینی ترمیمی مناسب نیستند؟

گروهی از اشخاص با توجه به نتیجه مطلوب و مناسب از عمل بینی اولیه ، تصمیم به جراحی ترمیمی نیز می گیرند. اینکه پزشکان تاکید بر گزینه های روانی دارند این است که این داوطلبان از ثبات رفتاری برخوردار نیستند و تنها به دلیل رسیدن به درخواست های نامعقول و تنوع به عمل زیبایی بینی تصمیم می گیرند. در این حالت این داوطلبان ابتدا باید با یک روانشناس در خصوص خواسته های خود صحبت کرده و پس از دریافت مشورت ها و راهنمایی های لازم از ایشان اقدام به جراحی ترمیمی بینی کنند. تجربه نشان داده انجام جراحی بینی ترمیمی نیز در افزایش اعتماد به نفس این اشخاص اثری نخواهد گذاشت. در این زمان نه تنها شخص از نتیجه ترمیم بینی رضایت ندارد بلکه بر شدت انتظارات نامعقول او نیز افزوده می شود. شاید به همین جهت است که بعضی از پزشکان ، عمل ترمیمی بینی همکاران دیگر را انجام نمی دهند زیرا از حاشیه بیشتری علاوه بر پیچیدگی عمل ایجاد می شود.

 

قبل و بعد عمل بینی ترمیمی توسط دکتر رزم پا

 

دلایل شکست در جراحی اولیه چیست؟

 • عدم مراقبت بعد ازعمل جراحی
 • انتظارات غیر منطقی بیماران
 • ارزیابی و تشخیص نادرست پزشک قبل از انجام عمل اولیه بینی
 • انجام جراحی زیبایی بینی توسط پزشک بی تجربه و ئاستفاده از تکنیک های نا مناسب

بیمار چند بار می تواند جراحی بینی ترمیمی را انجام دهد؟

این نوع از عمل که ترمیمی بوده می تواند برای بار دوم، سوم و حتی در مواردی بار چهارم انجام شود. علت مراجعه افراد برای ترمیم بینی خود به منظور هماهنگ کردن توازن در اجزا صورت و بینی می باشد، که در بعد از جراحی اولیه قابل مشاهده است. در مواردی که عدم تقارن در بینی و دیگر مشکلات بیش از حد معمولی باشد و با جراحی ترمیمی بینی رفع نشود، جراح بینی توصیه می کند بیمار مجدد بینی خود را عمل کند.

نکته مهم قبل از انجام عمل ریویژن

برای نتیجه ی حاصل از ریبوپلاستی ثانویه، انتظارات کاملا واقع گرایانه و منطقی داشته باشید. بهتر است بدانید ایرادات بینی به طور کامل و صد در صدی رفع نمی شود. به علت پیچیدگی بسیار بالای این عمل، ممکن است بینی شما تحمل جراحی دیگر را نداشته باشد بنابراین بهتر است بیشتر فکر کنید و از پزشکان بیشتری مشاوره بگیرید، همچنین پیشنهاد می شود، در صورت نیاز از عمل ترمیمی مجدد صرف نظر کنید. واقع بین بودن برای انجام رینوپلاستی بسیار حائز اهمیت است ، چرا که سبب می شود اشخاص با انتظاری معقول به انجام جراحی بینی ترمیمی اقدام کنند. واقع بین بودن نه تنها در جراحی اولیه بلکه در انجام عمل بینی ترمیمی نیز اهمیت دارد.

دلایل انجام جراحی ترمیمی بینی

 • انسداد مجاری بینی
 • باقی ماندن قوز بینی رفع نشدن آن
 • عدم وجود حس زیبا شناختی در ساختار کلی بینی
 • آسیب های وارد شده به بینی، بعد از عمل جراحی اولیه
 • عدم تقارن در سوراخ های بینی یکی از دلایل شایع می باشد
 • وجود برخی پیچیدگی ها در دوران گذراندن نقاهت عمل بینی
 • افتادگی غضروف بینی، نوک بینی که نیاز به جراحی ترمیمی بینی دارد.
 • طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی ترمیمی در تهران وجود جای زخم بیش از حد، که کاملا قابل مشاهده می باشد و بهبود پیدا نمی کند.
 • جراحی کردن بینی توسط پزشک بی تجربه و استفاده از تکنیک های نامناسب
 • ممکن است غضروف های بینی دچار فرورفتگی بسیاری شده باشد که در هنگام تنفس حالت گیره ای پیدا کند
 • کم تجربه بودن پزشک سبب انجام عمل بینی به صورت غیر طبیعی و مصنوعی می شود
 • آسیب وارد شده به ساختمان بینی و از دست دادن حس بویایی، کیپ شدن بینی و مشکل در تنفس بیمار و همچنین ناهنجاری های بینی

چه زمانی برای جراحی ترمیمی بینی مناسب است؟

دقت داشته باشید برای جراحی مجدد بینی، آن هم جراحی ترمیم بینی باید حدود یک سال از عمل اولیه شما گذشته باشد. زیرا بهبود محل زخم ها، جوش خورد پوست، جوش خوردن استخوان و غضروف یک سال زمان می برد تا تورم آن به طور کامل رفع شود. در صورت عدم توجه به این زمان با خطرات و ریسک های بالایی رو به رو خواهید شد.

آیا جراحی ترمیمی بینی موفقیت آمیز است؟

با تمام مشکلات و چالش هایی که عمل بینی ترمیمی به همراه دارد، می توان گفت عمل ترمیمی بسیار موفقیت آمیز است. در برخی موارد که افراد از جراحی اولیه خود رضایت ندارند، مهم ترین عمل، جراحی ترمیمی بینی می باشد. بنابراین بهتر است در انجام این روش هیچ بافتی از بینی حذف نشود و تنها ساختار، ظاهر و نواقص بینی رفع شود. پس حتما به دنبال یک پزشک ماهر باشید.

فیلم جراحی بینی ترمیمی در تهران توضیحات دکتر رزم پا

 

 

جراحی ترمیمی بینی در افرادی با بینی گوشتی

عمل اولیه افرادی با بینی های گوشتی، با تقویت و حمایت بسیار در ناحیه نوک بینی انجام می شود. به دلیل ضخامت پوست احتمال افتادگی در نوک بینی این افراد بسیار شایع است. از سخت ترین نوع عمل ترمیم بینی می توان به این نوع از بینی اشاره کرد زیرا نتیجه عمل را نمی توان به خوبی حدس زد. البته با برطرف نمودن تمامی مشکلات جراحی اولیه حتما نتیجه بهتری را خواهید گرفت.

در جراحی رینوپلاستی غضروف چه نقشی دارد؟

در برخی بیماران پیوند غضروف بسیار ضروری می باشد؛ زیرا در جراحی اولیه بینی بخش بسیار وسیعی از غضروف از بین می رود که امر بسیار شایع است. پیوند غضروف ربطی به بزرگی و کوچکی بینی ندارد، بلکه در صورت نیاز باید انجام شود. جراح در این مواقع سعی می کند تا انتقال غضروف را از سپتوم یا تیغه بینی انجام دهد.  اما در برخی موارد  این ناحیه در جراحی اولیه برداشته شده و جراح ناچار به استفاده از غضروف در نواحی دیگر می باشد.

برداشتن غضروف از گوش یکی از رایج ترین تکنیک های گرافت ( پیوند غضروف) در جراحی ترمیمی بینی در تهران می باشد. با ایجاد برشی کوچک در قسمت پشت گوش، مقداری از غضروف را از این ناحیه بر می دارند. گاهی اوقات و با صلاح پزشک برداشت غضروف از دنده ها بوده. برشی کوچک بر روی سینه  انجام می شود و سپس به مقدار نیاز غضروف را بر می دارند.

عمل رویژن چه اهمیتی دارد؟

عمل زیبایی بینی از جمله عمل های بسیار حساس می باشد. اما عمل بینی ترمیمی حساسیتی بیشتر از آن دارد، زیرا جهت رفع و بهبود عمل اولیه انجام شده و نیازمند دقت و توجه بسیار است. بیماران باید در انتخاب پزشک جراح خود، به خوبی تحقیق کنند و نمونه کار آن هارا مورد بررسی قرار دهند. دکتر رزم پا یکی از پزشکان با تجربه و حاذق در جراحی ترمیمی بوده که برای مشاوره می توانید به ایشان مراجعه کنید.

 

چرا جراحی بینی ترمیمی؟

 

کدام ایرادات در جراحی ترمیمی بینی  قابل اصلاح است؟

 • سربالایی شدن بیش از حد نوک بینی
 • کوتاهی بیش از اندازه نوک بینی
 • قوز موجود بر روی بینی، که با عمل اولیه بینی از بین نرفته است.
 • کم تجربه بودن پزشک و استفاده از تکنیک نا درست و بروز افتادگی در نوک بینی.
 • پروجکشن نا مناسب، که در جراحی اولیه بر روی نوک بینی به وجود آمده است.

برای اطمینان خاطر جهت رفع تمام مشکلات موجود، و انجام یک جراحی ترمیمی بینب موثر می توانید به دکتر رزم پا بهترین جراح ترمیمی تهران مراجعه کنید.

 

 

چه مواردی جراحی ترمیمی بینی را دشوار می کند؟

 • وجود انحراف در بینی و یا صورت بیمار.
 • وجود برش های متعدد در ناحیه سوراخ های بینی و پره.
 • طبق بهترین دکتر عمل ترمیم بینی در تهران ، پوست بیمار در جراحی اولیه بینی، بسیار کوچک و یا اسیب دیده باشد.
 • بیمارانی با بد فرمی های ایجاده شده در بینی و داشتن پوست های بسیار نازک و یا بسیار ضخیم.

ترمیم بینی خوکی شکل یا سربالا

یکی از بدترین عارضه هایی که احتمال دارد بعد از انجام عمل زیبایی بینی فانتزی به وجود آید دماغ خوکی شکل یا سر بالا می باشد. زمانی که جراح زیبایی بینی از مهارت کافی برخوردار نباشد در روند جراحی زیبایی بینی غضروف یا قوز روی پل بینی را بیش از اندازه طبیعی برش داده و بر می دارد.

یکی از عوارض جانبی بی دقتی و عدم مهارت بهترین جراح بینی تهران این است که نتیجه عمل به شکل خوکی در می آید. در واقع اگر پوست و غضروف در قسمت پل بینی به صورت استاندارد و اصولی برش نخورد و از تنه اصلی جدا شود نوک بینی بالا تر از پل بینی قرار می گیرد وسوراخ های بینی نمای زیادی خواهند داشت.

همین مسئله باعث می شود که این نوع بینی ابدا مورد پسند عموم قرار نمی گیرد و می توان این اتفاق را ناگوار ترین عارضه بعد از عمل رینوپلاستی اولیه دانست. در این مورد برخی از افراد برای برطرف کردن مشکلات خود اقدام به جراحی ترمیمی بینی می کنند تا بینی شان که بیش از اندازه سر بالا شده است را ترمیم کنند.
یکی از کاربرد های عمل ثانویه بینی این است که با انجام آن می توان بینی های خوکی شکل را ترمیم کرد. در عمل زیبایی بینی خوکی شکل جراح می تواند با برش هایی که در نواحی خاصی ایجاد می شود نوک بینی را به طور متناسب فرم دهد تا لوله های بینی به شکل بهترین در آیند. فقط به یاد داشته باشید که برای به دست آوردن بهترین نتیجه بهتر است به یک دکتر مجرب و متبحر مراجعه کنید و حتما نمونه کار های بهترین جراح ترمیمی بینی را برای عمل زیبایی بینی خود انتخاب کنید تا بعد ها از نتایج خود لذت ببرید و پشیمان نشوید.

نتیجه جراحی ترمیمی بینی

بهترین و متبحر ترین جراح ترمیمی بینی تهران ، علاوه بر توانایی و مهارت بالا می تواند مشاور و پشتیبان بیمار خود نیز باشد. چرا که تنها یک پزشک مجرب و متخصص می تواند با گوش دادن به خواسته ها و انتظارات بیمار بهترین و درست ترین راه حل را انتخاب کند. پزشک بعد از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز ، اطلاعات مناسبی از عمل زیبایی بینی ترمیمی و نتایج احتمالی حاصل از آن را برای بیمار شرح می دهد. به دنبال همین موضوع ، تصویر سازی مناسبی در ذهن بیمار ، از عمل ترمیم شکل میگیرد. این تصویر سازی انتظارات بیمار را چارچوب می بخشد و به بیمار برای رسیدن به یک نتیجه ایده آل و رضایت بخش سوق می دهد. در اکثر موارد نتیجه حاصل از عمل جراحی ترمیمی بینی به شرح زیر می باشد.

 • درمان قطعی انحراف بینی
 • متقارن کردن سوراخ های بینی
 • برطرف کردن عیوب ظاهری بینی
 • رفع مشکلات تنفسی بیمار
 • کمک به خوش فرم شدن ظاهر بینی

به خاطر داشته باشید ، میزان اتفاق افتادن تمام موارد نام برده شده ، متناسب با نتیجه ی حاصل از عمل اولیه و نوع بینی بیمار متفاوت خواهد بود.

 

جراحی ترمیمی بینی در تهران - دکتر رزم پا

 

ترمیم بینی عمل شده بدون انجام عمل جراحی

راه حل برطرف کردن تمامی مشکلات بینی و عوارض بعد از جراحی اولیه بینی ، همیشه جراحی ترمیمی بینی نیست و می توان با انجام روش های درمانی ساده و متفاوتی آن را برطرف ساخت. اما نباید زیاد به آن ها اعتماد کرد چرا که نتیجه حاصله به برای مدت زمان کوتاهی دوام خواهد آورد. به همین منظور بهتر است برای کسب نتایج دائمی و پرداخت نکردن هزینه های اضافی پزشکی مجرب و متبحر را برای عمل بینی خود انتخاب کنید و عمل جراحی خود را به دستان هنرمند و کاردان او بسپارید.

بهترین جراح بینی ترمیمی تهران را چگونه بیابیم؟

اغلب اشخاصی که خواستار جراحی ترمیمی بینی هستند ، تمایلی به انجام این پروسیجر توسط جراح اولیه ندارند ، چرا که اگر از نتیجه رینوپلاستی با چالش مجدد روبرو شوند از رویارویی با نتیجه جراحی بینی ثانویه به دست همان جراح قبلی هراس دارند. از این رو به دنبال جراح بینی دیگری برای ترمیم این عضو می گردند. باید بیان کنیم که جراح با وجدان کاری بالا می بایست متقاضی را با واقعیت های مزایا و عوارض عمل بینی مجدد رو به رو کرده و لزوم انجام دادن یا ندادن آن را به بیمار گوشزد کند. بنابراین قبل از انجام این پروسه زیبایی مجدد بینی تحقیقات لازم را در انتخاب بهترین جراح انجام داده و نمونه کار عمل ثانویه بینی را از پزشک منتخب خود درخواست کنید و در صورت لزوم میزان رضایت بیماران را جویا شوید.

سوالات متداول عمل ثانویه بینی از دکتر رزم پا

 • آیا در صورت باقی ماندن جای بخیه از عمل اول نیاز به عمل بینی ترمی است؟

بله، اگر در جراحی اولیه بینی اسکار و یا جای زخم، چه در داخل و چه در بیرون بینی به وجود آید نیاز به جراحی رینوپلاستی ثانویه دارد.

 • آیا بعد از انجام جراحی ترمیمی بینی نتیجه بهتر خواهد شد؟

انتخاب پزشکی با تجربه و ماهر و استفاده از بهترین روش ها و تکنیک ها، همچنین تصمیم درست و به جا می تواند نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد.

 • آیا جراحی ثانویه بینی به صورت سرپایی امکان دارد؟

اکثر افراد ترجیح می دهند، بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی در مطب مشکلات بینی خود را رفع کنند. اما پزشکان و جراحان بینی به خوبی از خطرات این کار آگاه هستند و این روش را اصلا توصیه نمی کنند. جراحی ترمیمی بینی باید در اتاق عمل و با بیهوشی بیمار انجام شود که در نتیجه عمل بسیار تاثیر مثبتی می گذارد.

 • پوست بیمار در عمل ترمیمی یا مجدد بینی چه تاثیری دارد؟

افرادی که دارای پوستی نازک و استخوان های سخت هستند 6 ماه الی 12 ماه بعد از انجام جراحی دماغ برای بار دوم می توانند نتیجه نهایی را مشاهده کنند. اما این مورد در بیمارانی با پوست ضخیم و استخوان هایی ضعیف، تا 2 سال و یا هیچ وقت قابل مشاهده نخواهد بود.

هزینه لازم برای عمل ثانویه بینی در تهران

همانطور که اشاره شد، جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی اولیه سخت تر، دشوار تر و دارای حساسیت بسیار بالایی می باشد. زیرا تغیرات بیشتر و ظریف تری باید انجام شود. در بسیاری از موارد باید غضروف نیز پیوند زده شود. به همین دلیل با توجه به برخی موارد دیگر دست مزد بهترین دکتر جراحی ترمیمی بینی تهران ، میزان مشکلات موجود و غیره در میزان هزینه بسیار تاثیر گذار است.

2 Comments

 1. امیر پورفیاض

  2024-01-24 at 16:59

  سلام شما جراحی بینی ترمیمی برای بار سوم رو انجام میدید؟

  Reply
  • drrazmpa7

   2024-01-27 at 09:52

   سلام
   بله؛ نیاز به مشاوره حضوری دارد

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *