روزهای زوج از ساعت 16 تا 20
خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه عباس آباد، نبش کوچه نادر، ساختمان پزشکان 2109

جراحی بینی + بدون اسکار با بهترین نتایج | دکتر ابراهیم رزم پا

زمانی که شما به چهره یک شخص نگاه می کنید ، اگر بینی او کمی کج باشد یا با سایر اجزای صورتش هماهنگی نداشته باشد ، فورا به چشمتان می آید و به قدری توجه تان را جلب می کند که باعث می شود حتی زیبایی های دیگر چهره شخص را مشاهده نکنید. حتی در برخی از موارد این احتمال وجود دارد که شما به طور ناخواسته نسبت به این موضوع یک واکنش ناگهانی و ناپسند نشان دهید و باعث شوید فرد مقابل از داشتن چنین بینی ناراحت و دلسرد شود و از حضور در اجتماع و برقراری ارتباط با عموم خودداری کند. برخی از افراد متاسفانه پس از مورد تمسخر قرار گرفتن از جانب دیگران به دنبال راهکاری برای حل آن نمی افتند و روز به روز افسرده تر و نا امید تر می شوند ، اما برخی دیگر سریعاً به فکر می افتند که چرا این مشکل را برطرف نکنند و به همان زیبایی و اعتماد به نفسی که دلشان می خواهد نرسند؟؟؟ در چنین شرایطی تنها جراحی بینی راه حل مناسب و درستی برای آن ها می باشد که افراد می توانند برای افزایش اعتماد به نفس خود از آن بهره ببرند. ممکن است با خود بگوید که عمل بینی تا چه حد می تواند در ظاهر ما تغییر ایجاد کند و چهره ما را زیبا تر کند؟ یا اینکه عمل کردن بینی چه مزیتی دارد ؟ برای اینکه از این مسئله آگاه شوید باید در رابطه با آن اطلاعات جامع و مفیدی داشته باشید. با ما تا انتهای این مقاله از سایت دکتر ابراهیم رزم پا بهترین جراح بینی تهران همراه باشید تا از صفر تا صد عمل بینی را به شما بگویم و به شما کمک کنیم تا یک عمل دماغ موفقیت آمیز و رضایت بخش داشته باشید.

جراحی بینی به چه منظور انجام می شود؟

اغلب افراد تصور می کنند که عمل زیبایی دماغ تنها با هدف زیبایی یعنی اصلاح فرم ظاهری بینی و سربالا کردن نوک دماغ صورت می پذیرد. در حالی که افراد گاها ممکن است از جراحی دماغ برای درمان مشکلات تنفسی به وجود آمده بر اثر آسیب دیدگی یا نقص ساختاری بینی و غیره انجام دهند. جالب است بدانید که تعداد متقاضیانی که عمل بینی را با هدف درمان مشکلات بینی و ساختار آن انجام می دهند بسیار بیشتر از کسانی است که از عمل کردن بینی برای اصلاح فرم بینی و رسیدن به نتایجی ایده ال و زیبا استفاده می کنند. اما به طور کلی می توانیم بگویم شما عزیزان می توانید از عمل دماغ برای رسیدن به اهدافی همچون باریک کردن استخوان بالایی بینی ، کوچک یا بزرگ کردن سوراخ های بینی ، بلند یا کوتاه کردن طول بینی ، برطرف کردن قوز روی پل بینی ، ایجاد تغییرات در نوک دماغ ، تغییر دادن زاویه میان لب بالا و دماغ ، برطرف کردن مشکلات باقی مانده از عمل اولیه ، اصلاح انحراف تیغه میانی بینی ، برطرف کردن تورم بافت های داخلی دماغ ، از بین بردن پولیپ بینی ، درمان شکستگی بینی و غیره استفاده کرد.

شما با انتخاب یک پزشک مجرب ، متبحر و متخصص در زمینه رینوپلاستی می توانید هر یک از مشکلات فوق را با انجام عمل زیبایی یا درمانی دماغ از بین ببرید و نتایجی مطلوب و ایده آل کسب کنید.

تاثیر جراحی بینی بر روی سایر اجزای صورت

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار دارد بر روی نمایان شدن سایر ویژگی های صورت از قبیل خوش فرم بودن لب ها ، گونه ها ، چشم ها ، چانه و غیره تاثیر می گذارد و می تواند تا حدودی مانع از دیده شدن ویژگی های زیبا و ایده آل آن ها شود. در واقع یک دکتر عمل بینی خوب ، در زمان ترسیم و طراحی طرح درمان و اصلاحاتی که قرار است بر روی بینی در حین جراحی اعمال شود ، ویژگی و خصوصیات سایر اجزای چهره را نیز در نظر می گیرد و با توجه به آن ها تغییراتی را انتخاب می کند که موجب ایجاد هماهنگی و تناسب میان اجزای بینی شود. با متناسب بودن و هماهنگ بودن فرم بینی با سایر اجزای صورت زیبایی دیگر اجزای چهره نیز به چشم می آیند و باعث می شوند اعتماد به نفس افراد افزایش پیدا کند.

جراحی بینی جراحی بینی

رینوپلاستی با جراحی بینی متفاوت است؟

ممکن است در برخی از تبلیغات یا تصاویر کلمه راینوپلاستی را مشاهده کرده باشید و به دنبال معنی آن باشید. باید بگویم رینوپلاستی به معنای جراحی پلاستیک بینی می باشد. در واقع نام عملی و تخصصی عمل بینی می باشد و می تواند باعث بهبود ظاهر بینی یا درمان مشکلات و نقص آن شود. جراحی دماغ در واقع یکی هستند.

مدل های بینی

در زمینه جراحی بینی ، به طور کلی برای بینی ها سه مدل بینی معرفی شده اند و بیماران ، توقعات و درخواست های خود را با نام بردن یکی از این سه مدل به بهترین و متبحر ترین جراح بینی تهران انتقال می دهند. مدل بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی از جمله مدل های هستند که جراحان زیبایی بینی با تکیه بردانش ، مهارت و تخصص خود قادر به خلق آن ها می باشند. در ادامه این قسمت از مقاله به بررسی ویژگی های هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 • فرم طبیعی

مدل بینی طبیعی که می توان را به عنوان یکی از محبوب ترین مدل ها برای انجام جراحی زیبایی بینی معرفی نمود. فرم طبیعی مدلی است که در آن تغییرات در بینی با رعایت برخی از ویژگی ها مانند صاف بودن تیغه میانی بینی در فرم طبیعی و وجود نداشتن هیچ گونه قوسی در آن ، وجود زاویه 90 الی 95 درجه در میان بینی و لب ، طبیعی بودن ضخامت تیغه میانی بینی و یکسان بودن اندازه های سوراخ های بینی ایجاد می شود. عمل بینی نچرال به دلیل اینکه بر روی حفظ سلامت بینی و عملکرد درست آن تمرکز دارد برای تمامی افراد مناسب می باشد.

 • مدل فانتزی

ویژگی های بینی های فانتزی با طبیعی کاملا متفاوت می باشد. به عنوان مثال در جراحی بینی فانتزی ، زاویه میان لب و بینی ، بیش از 100 درجه می باشد. از همین رو نوک بینی سربالا بوده و قوس بسیار زیادی بر روی بینی به وجود می آید. همچنین سوراخ های بینی ، در مقایسه با بینی طبیعی ، بسیار جمع تر و کوچک تر می باشد از همین رو تیغه میانی بینی در عمل بینی عروسکی نازک می باشد.

 • مدل نیمه فانتزی

همانطور که از نام این مدل بر می آید ، ویژگی های دو مدل بینی طبیعی و فانتزی در یک دیگر تلفیق شده اند. زاویه میان لب و بینی در عمل بینی نیمه فانتزی ، میان 95 تا 100 درجه می باشد که به همین دلیل نوک بینی به اندازه فرم فانتزی رو به بالا نبوده و قوس بسیار کمی بر روی پل بینی به وجود می آید.

جراحی بینی

مزایای عمل بینی

عمل کردن بینی یک روند جراحی است که طی انجام آن بهترین جراح بینی تهران می تواند شکل بینی را تغییر دهد. انگیزه افراد جهت انجام رینوپلاستی گاها تنها تغییر شکل ظاهری بوده و گاهی اوقات بهبود تنفس و عملکرد بینی و در مواردی هر دوی آن ها می باشد.

اگر قصد انجام عمل دماغ را دارید اما به دلایل متفاوتی از انجام آن می ترسید و فکر می کنید که عمل کردن بینی خیلی خطرناک است باید به شما بگویم که این تفکر کاملا اشتباه است و جراحی زیبایی بینی نه تنها بسیار ساده و بی خطر می باشد ، بلکه مزایای بسیار زیادی دارد. اگر بینی شما دارای مشکلات زیبایی همچون برجسته بودن نوک بینی ، پل بینی کج ، انحراف سپتوم یا نقص عملکردی است پس از درمان و رفع مشکلات قطعا شاهد مزایای بالقوه جراحی بینی خواهید بود. از جمله دیگر مزایای عمل بینی می توان به افزایش زیبایی چهره ، خلق چهره ای متقارن و متوازن ، خلق شکلی جذاب در بینی که با سایر اجزای چهره هماهنگ است ، کوچک کردن و خوش فرم کردن بینی ، ایجاد ظاهری جذاب و زیبا به کمک برداشتن قوز روی پل بینی و برطرف کردن سایر نواقص ، تنفس راحت تر ، افزایش کیفیت زندگی ، افزایش اعتماد به نفس در زمان برقراری ارتباط با دیگران و غیره اشاره کرد.

اگر جزو این دسته از افراد هستید می توانید اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید!!

داوطلبین ایده آل برای جراحی کردن بینی معمولا افرادی هستند که در ابتدا از سلامت عمومی بسیار خوبی برخودار باشند و به دلیل وجود یک نازیبایی در فرم بینی و چهره شان قصد دارند بینی خود را عمل کنند. این افراد حتما باید از نتایج درمان انتظاراتی منطقی و درست داشته باشند تا بتوانند از نتایج درمان لذت ببرند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. بهترین جراح بینی تهران ، قادر به درمان بیماران در سنین مختلف می باشد اما بنا بر دلایل مختلفی که در ادامه بیان می کنیم برای خانم ها و آقایان یک حداقل سنی را در نظر گرفته اند که به این صورت است ؛ حداقل سن برای دختران برای قرار گرفتن تحت انجام جراحی بینی ، 15 سالگی و برای پسران 18 سالگی است. افراد در صورتی که با مشکلاتی همچون اسیب دیدن سپتوم بینی ، عدم تنفس راحت ، وجود قوز و برآمدگی بر روی بینی ، نامتقارن بودن شکل بینی و غیره دست و پنجه نرم می کنند و از وجود آن ها رنج می برند می توانند از عمل رینوپلاستی بهره ببرند.

به یاد داشته باشید که در جلسات مشاوره ای که قبل از جراحی کردن بینی با پزشک شما ترتیب داده می شود ، پزشک به شما کمک می کند که درک کاملی از این موضوع که عمل بینی می تواند چه مزیتی برای شما داشته باشد ، یا اینکه چه کمکی به شما می کند داشته باشید. همچنین وی تمامی جنبه های مختلف روند درمانی را نیز در این جلسه مورد بحث و گفتگوقرار می دهد.

آدرس مطب دکتر رزم پا روی نقشه گوگل

علت محبوبیت بالای جراحی بینی

شاید جالب باشد که بدانید عمل زیبایی بینی یکی از محبوب ترین جراحی ها در کشور ما بوده و به همین جهت ایران در این زمینه رتبه اول را در میان کشورهای دیگر دارد. دکتر رزم پا یکی از دلایل شیوع بسیار زیاد این پروسه را بالا رفتن سطح دانش جراحان زیبایی ، آناتومی چهره ایرانیان ، افزایش کیفیت این پروسیجرها و همچنین قیمت پایین تری که نسبت به کشورهای دیگر دریافت می شود عنوان کرده اند.

ایرانی ها نسبت به اروپایی ها و دیگر کشورهای آسیایی ، بینی های بزرگ تری دارند و به همین علت بیشتر به سراغ رینوپلاستی می روند. همانطور که کمی پیش تر ذکر شد هزینه عمل بینی نسبت به کشورهای دیگر در ایران پایین تر می باشد ، به همین علت علاوه بر ایرانی ها متقاضیان زیادی از اقصی نقاط جهان مثل اروپا ، آمریکا ، کانادا و حتی کشورهای همسایه به ایران مراجعه می کنند.

جراحی بینی در تهران با لیزر

شاید خیلی از شما نیز با این عبارت رو به رو شده باشید و اکنون برایتان سوال باشد که می توان بینی را با لیزر عمل کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت این نوع جراحی ، تنها یک شیوه تبلیغاتی است و تنها بر هزینه های جراحی زیبایی بینی می افزاید.

حتی زمانی که از لیزر بهره گرفته می شود ، می توان تنها برای برش دادن پوست از آن استفاده کرد و نه چیز دیگر. خیلی از افراد به اشتباه فکر می کنند عمل بینی بسته ، با استفاده از لیزر انجام می شود که این تصور کاملا اشتباه می باشد. با لیزر نمی توان ایرادات اساسی بینی مثل انحراف ، پولیپ ، گرفتگی و غیره را رفع کرد. بنابراین زمانی که می خواهید مشکلات بینی خود را رفع کنید ، برای گرفتن نتیجه هر چه بهتر باید از جراحی بینی بهره بگیرید.

نمونه کار جراحی بینی دکتر رزم پا در تهران

انواع جراحی بینی

جراحی ترمیمی بینی

در برخی موارد ، بیماران از دیدن نتیجه عمل نا امید می شوند و از آن رضایت ندارند. همچنین ممکن است برخی از بیماران حتی با مشکلات تنفسی نیز مواجه شوند. برای مثال در صورتی که یک جراح متبحر برای این پروسه انتخاب نشده باشد ، احتمال دارد به اشتباه راه های تنفسی بیش از حد باریک شده باشند و یا استخوان بینی به شکل نامناسبی اصلاح شده باشد. در چنین مواردی ، فرد باید تحت عمل بینی ترمیمی یا ریویژن رینوپلاستی قرار گیرد تا اشتباهات ایجاد شده ، جبران شوند. در نظر داشته باشید این بار باید با مراجعه به یک جراح متبحر ، شانس اصلاح ایرادات و رسیدن به یک نتیجه مطلوب را بالا ببرید.

مزیت های این پروسه ، بسیار شبیه به جراحی اولیه بینی می باشند. برای مثال ، پزشک با ترمیم ناهنجاری هایی که چه به صورت مادرزادی و چه در نتیجه جراحی اولیه به وجود آمده اند ؛ ظاهر صورت را بهبود می بخشد. در نهایت تعادل و هارمونی در صورت بیمار ایجاد شده و می تواند از ظاهر جدید خود لذت ببرد.

مورد دیگری که در این نوع از جراحی بینی در شهر تهران تصحیح می شود ، بسته بودن راه های تنفسی است. به همین دلیل دکتر بینی این پروسه را به همراه سپتوپلاستی انجام می دهد تا تمامی التهاب ها و انسدادهای سوراخ های دماغ برطرف گردند.
مورد دیگر ، متقارن سازی چهره می باشد. بسیاری از متقاضیان این فرآیند ، به علت کج بودن بینی یا بزرگ بودن یکی از سوراخ های آن به رینوپلاستی روی می آورند. اما احتمال دارد پزشک انتخابی شما مهارت کافی را برای برطرف کردن این ایرادات نداشته باشد و در انتهای جراحی زیبایی بینی ، تغییری در این عضو ایجاد نشده باشد. به همین دلیل می توان در جراحی ترمیمی دماغ ، تمامی آن ها را برطرف نمود.

پروسه جراحی بینی در اتاق عمل

خیلی از افراد تمایل دارند در رابطه با اتفاقاتی که در اتاق عمل رخ می دهد اطلاعات کافی به دست آورند. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه هم می تواند استرس افراد را کاهش دهد و هم می تواند آن ها را برای درمان آماده سازد. در ادامه اتفاقاتی که در اتاق عمل رخ می دهد را بررسی خواهیم کرد.

 • مرحله اول بیهوشی

اولین مرحله ای بعد از ورود شما به اتاق عمل انجام می شود بیهوشی است. عمل بینی به منظور ایجاد احساس راحتی و عدم احساس درد در حین عمل دماغ انجام می شود. جراحان زیبایی بینی برای جراحی دماغ دو نوع بیهوشی عمومی و موضعی را مد نظر قرار می دهد. لازم به ذکر است که از نوع بیهوشی موضعی تنها در موارد خیلی خاصی استفاده می شود اما در اکثر موارد فرد به طور کامل بیهوش می شود. بهتر است به انتخاب نوع بیهوشی به انتخاب پزشک خود اعتماد کنید چرا که او با توجه به وضعیت شما بهترین راهکار را انتخاب می کند. طی انجام جراحی زیبایی دماغ برای جلوگیری از بروز مشکل خاصی از بهترین متخصصان بیهوشی استفاده می شود که وضعیت ضربان قلب و هوشیاری شما را تحت نظر دارد.

 • مرحله دوم ایجاد برش

پس از بیهوشی بیمار ، برای اینکه پزشک بتواند تغییرات مورد نظر خود را بر روی بینی اعمال کند نیاز دارد تا به استخوان و ساختار اصلی بینی دسترسی پیدا کند که این اتفاق نیز تنها با ایجاد یک برش ظریف بر روی بینی رخ می دهد. معمولا پزشکان از دو تکنیک باز و بسته برای اعمال تغییرات استفاده می کنند که در جراحی بینی به روش بسته تمامی برش های مورد نیاز در داخل بینی ایجاد می شود و پس از آن نیز شما هیچ نوع بخیه یا جای برشی را بر روی بینی خود مشاهده نخواهید کرد. این روش به دلیل مهارت خاصی که نیاز دارد توسط تمامی پزشکان انجام نمی شود. روش باز برخلاف تکنیک بسته برش های را بر روی سطح پوست و کلوملا یا پوست میان بینی (ستونک بینی) ایجاد می کند. در طول این روش پوستی که بر روی استخوان بینی و غضروف ها وجود دارد با استفاده از ابزار خاصی برداشته می شود و پزشک به راحتی به اجزای آن دسترسی دارد.

 • مرحله سوم اعمال تغییرات

پس از طی کردن تمامی مراحل جراحی بینی وقت آن رسیده است که بهترین دکتر عمل بینی تغییرات مد نظر خود را بر روی بینی اعمال کند. در این میان بخشی از استخوان ها و غضروف در بینی های که سایز بزرگتری را دارند برداشته می شود ، قوز روی پل بینی حذف می گردد ، در صورت نیاز از پهنای بینی کاسته می شود و در صورت نیاز کمی به بینی قوس داده می شود. در برخی از موارد نیاز است تا پیوند غضروف انجام شود که معمولا از غضروف تیغه میانی بینی استفاده می شود و در موارد خاص از غضروف گوش کمک گرفته می شود.

 • مرحله آخر بخیه زدن بینی

زمانی که تغییرات مورد نظر اعمال شد و نقایص برطرف گردید ، پوست بینی بر روی آن قرار داده می شود و برش ها با استفاده از نخ مخصوص بخیه بسته می شوند.

 

شرط لازم برای جراحی بینی ، بلوغ فکری و جسمی است!

دکتر ابراهیم رزم پا با تاکید بر بلوغ فکری و آمادگی روحی، به اهمیت آن برای انجام عمل بینی اشاره می ‌کنند. ایشان اشاره دارند که تنها رشد جسمی برای انجام این عمل کافی نمی باشد. تنها با برخوردار بودن از این دو شرط است که بیمار می تواند به یک نتیجه عالی و رضایت بخش دست پیدا کند.

ایشان توصیه می‌ کنند که قبل از تصمیم گیری برای جراحی زیبایی بینی در تهران ، فرد باید به نحو مناسبی رشد و آمادگی روحی داشته باشد. همچنین، دکتر رزم پا بیان کردند که جراحی ترمیمی بینی محدودیت سنی ندارد، اما در جراحی زیبایی توصیه می ‌کنند که متقاضی از نظر سنی و روحی به آمادگی و بلوغ رسیده باشد.

همچنین، درباره سن مناسب برای انجام جراحی ترمیمی بینی، دبیر علمی کنگره بین ‌المللی راینولوژی ایران اشاره کرده اند که پس از سن بلوغ که رشد بینی کامل می‌ شود، مناسب است. همچنین، رعایت مراقبت های پس از جراحی بینی نیز بسیار مهم است و بینی عمل شده به مدت شش ماه تا یک سال زمان نیاز دارد تا به شکل نهایی خود برسد. پوست ضخیم و چرب نیز می ‌تواند در تاخیر شکل گیری نهایی بینی تأثیرگذار باشد.

در نظر داشته باشید که انجام رینوپلاستی در سنین پایین باید به صورت کاملا محافظه کارانه به انجام رسد که منجر به آسیب های بیشتر به بافت و غضروف های بینی نگردد. گاهی اوقات نیاز است تا برای رفع مشکلات مادرزادی در سن پایین این پروسه را انجام داد.

همچنین توجه داشته باشید که برخی افراد ممکن است پس از عمل زیبایی بینی دچار افسردگی شوند، اما باید صبورانه منتظر نتایج نهایی بوده و انتظار نتایج فوری را نداشته باشند.

 

 

جراحی بینی - دکتر رزم پا

انواع روش های جراحی زیبایی بینی

عمل کردن بینی توسط جراح زیبایی بینی به دو روش باز و بسته قابل انجام می باشد که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایبی هستند که پزشک بر اساس مشکلات بیمار و نوع بینی او روش مورد نظر را انتخاب کرده و عمل جراحی را انجام می دهد. در تکنیک باز پزشک برای دسترسی پیدا کردن به ساختمان بینی ، یک برش کوچک بر روی کلوملا (ستونک بینی) ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از بینی تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند. در حالی که در تکنیک بسته هیچ برشی بر روی پوست به وجود نخواهد آمد. بین روش باز و بسته تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم اما چنانچه قصد دارید در رابطه با آن ها اطلاعات جامع تر و مفید تری را کسب کنید می توانید به مقاله انواع روش های جراحی بینی تهیه شده در همین سایت مراجعه کنید.

تفاوت روش باز و بسته

در جراحی بینی صرف نظر از اینکه پزشک شما از چه تکنیکی برای انجام عمل زیبایی بینی استفاده کرده است ، برخی از رایج ترین دلایل که بیماران به واسطه از آن ها به سوی عمل رینوپلاستی کشانده می شوند ، درمان می گردد. این دلایل همانطور که اشاره کردیم ممکن است مادرزادی باشد یا بر اثر آسیب دیدگی ناشی از ورزش کردن ، دعوا کردن ؛ موقعیت های دیگر باشد. درک درست تفاوت میان این دو تکنیک از جهت قابلیت های که دارند ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در عمل بینی ، استخوان و غضروف تغییر داده می شوند و تنها دو روش برای دسترسی پیدا کردن به این ساختار ها وجود دارد. دکتر ابراهیم رزم پا ، تغییرای که مورد نیاز می باشد را با تکنیک بسته بر روی بینی اعمال می کنند. در طول عمل جراحی بینی بسته دو برش در داخل بینی به وجود می آید. از طریق این برش ها می توان تغییرات را در بینی اعمال نمود. در حالی که در روش باز علاوه بر این که این دوتا روش ها در داخل بینی به وجود می آیند ، بر روی تیغه میانی بینی نیز یک برش ایجاد می گردد. این برش نهایی برش ترانس کلوملا (ستونک بینی) نامیده می شود که پزشک را قادر می سازد تا پوست بینی را به راحتی از روی استخوان جدا ساخته و کنار بزند. برحسب آنچیزی که به دنبال انجام آن هر روشی دارای مزایای منحصر به فردی می باشد.
در روش بسته به دلیل اینکه برشی بر روی پوست خارجی ایجاد نمی شود ، جای زخم و لکه ای بر روی پوست باقی نخواهند ماند.

جراحی بینی

سن مناسب برای راینوپلاستی

همانطور که در متن فوق گفته شد پزشکان بنا بر دلایل مختلفی توصیه می کنند که خانم ها از سن 15 سالگی به بعد و آقایان پس از سن 18 سالگی اقدام به عمل بینی کنند که در ادامه ما به دو تا از این دلایل خواهیم پرداخت:

 • دلیل اول احساسات

همانطور که پیداست نوجوانان و جوانان در محدوده سنی هستند که بیشتر تصمیمات خود را بر اساس احساساتشان می گیرند. بیشتر آن ها به تبعیت از یک بازیگر مشهور اقدام به پوشیدن لباس های متنوع می کند ، دوست دارد بینی خود را عمل کند یا کار های دیگری انجام دهد. از همین رو احتمال این که سال ها بعد زمانی که بزرگ تر شد از تصمیم خود پشیمان شود بسیار زیاد است. از همین رو پزشکان توصیه می کنند تا زمانی که فرد به سنی برسد که تصمیماتش بر اساس منطق و عقل باشد باید برای انجام عمل بینی صبر کرد.

 • دلیل دوم بلوغ

طبق گفته های دکتر رزم پا بهترین دکتر بینی تهران ، سلول های بدن ما تا زمان پایان سن بلوغ در حال رشد و تغییر می باشد و تا زمانی که عمل دماغ ادامه داشته باشد ، رشد اجزای بدن و صورت از جمله بینی نیز فعال است. از این رو تکمیل روند رشد و اتمام پروسه بلوغ ، از جمله مواردی است که باید در جراحی زیبایی بینی مورد توجه قرار بگیرد. چرا که در صورت عدم توجه به این موضوع و انجام رینوپلاستی قبل از اتمام این سن ، نتیجه جراحی بینی به مرور زمان دستخوش تغییرات منفی قرار گرفته و عمدتا نیاز به جراحی ترمیمی ضروری می شود. از آنجایی که سن بلوغ در خانم ها 15 سالگی و آقایان 18 سالگی است نیاز است تا عمل زیبایی بینی پس از سنین گفته شده انجام شود. لازم به ذکر است که در برخی از مواقع سن مناسب برای جراحی کردن بینی بر حسب میزان تغییرات بدنی قابل محاسبه است.

عوارض جراحی بینی

دانستن عوارض جانبی عمل کردن بینی می تواند هم در تصمیم گیری به شما کمک کند و هم این که باعث می شود شما از میزان اهمیت نکات مراقبتی بعد از عمل بینی آگاه شوید. جراحی زیبایی بینی نیز همانند سایر عمل های زیبایی صورت و بدن دارای عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدتی می باشد که تمامی آن ها به خود فرد وابسطه هستند. شاید با خود بگوید که چرا تنها خود فرد ؟ دکتر رزم پا بهترین جراح بینی تهران در پاسخ به این سوال این چنین پاسخ می دهند که  عوارض جانبی عمل کردن بینی تنها دو دلیل به رخ خواهند داد. دلیل اول این است که جراح بینی انتخاب شده از تبحر ، تجربه و تخصص کافی برخودار نبوده و دلیل دوم این است که خود بیمار نکات مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت نکرده است. از آنجایی که عمل دماغ یک عمل زیبایی بوده و ضرورتی در انجام آن وجود ندارد ، فرد زمان کافی را برای پیدا کردن بهترین جراح بینی را دارد ، از همین رو اگر در این امر کوتاهی کند و پزشکی را برگزیند که از تخصص ، مهارت و تجربه بسیار کمی برخودار است ، این احتمال وجود دارد که به عوارض جانبی بعد از عمل بینی دچار شود. نکات مراقبت های بعد از جراحی دماغ نیز در صورتی که بیمار به طور کامل رعایت کند ، از وقوع عوارض جانبی بسیار زیادی همچون خونریزی و عفونت جلوگیری می کند. از همین رو شخصی که برای عمل کردن بینی اقدام می کند باید قادر به رعایت نکات مراقبتی و همچنین انتخاب یک جراح بینی خوب در شهر محل زندگی خود باشد.

از جمله عوارض جانبی بعد از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی و عفونت بعد از عمل بینی

دو عارضه جانبی عفونت و خونریزی در بسیاری از موارد نادر هستند و به ندرت رخ می دهند. خوشبختانه اقداماتی وجود دارند که جراح بینی با بکارگیری آن ها می تواند احتمال بروز این عوراض به حداقل برساند و سریع سپری شدن یک فرایند جراحی و ریکاوری را تضمین کند. دکتر ابراهیم رزم ، پیش از جراحی بینی ، در طول جلسات مشاوره خود ، پس از بررسی سابقه پزشکی زیبا جو ، مصرفی مکمل ها ، دارو ها و ضد التهاب هایی را که می توانند خطر بروز خونریزی و عفونت را افزایش دهند ، ممنوع اعلام می کند. برای جلوگیری از عفونت نیز دارو های آنتی بیوتیکی را برای شما تجویز خواهد کرد که شما موظف هستید آن ها را طبق دستور مصرف نمایید.

عکس قبل و بعد عمل بینی
 • بروز اختلال در روند تنفس

یکی از خطرناک ترین عوارض جانبی رینوپلاستی به وجود امدن اختلال در روند تنفس می باشد. در اکثر جراحی های بینی ، اندازه ، شکل و پهنای بینی به اندازه استاندارد کوچک می شود. اگر این کاهش اندازه غیر استاندارد صورت بگیرد ، گاها باعث به خطر افتادن عملکرد بینی می شود. این عارضه زمانی رخ خواهد داد که در حین عمل بینی ، مجاری بینی ، خارج از دامنه استاندارد ، باریک شود. بنابراین علاوه بر این که ظاهر بینی بعد از جراحی بینی باید جذاب باشد ، یکپارچه بودن ساختار آن نیز باید به خوبی حفظ شود.

 • تورم و کبودی

یکی از طبیعی ترین و ساده ترین عوارض جانبی بعد از عمل بینی ، تورم و کبودی بینی می باشد. پوست بینی به دلیل تغییراتی که پیدا کرده است کمی متورم و کبود خواهد شد. تورم و کبودی صورت طبیعی بوده و به دلیل احتباس مایعات بدن یا تروما حین جراحی به وجود می آید و جای نگرانی ندارد ، چرا که با گذشت زمان و ترمیم استخوان بینی ، این تورم نیز به مرور زمان کاهش پیدا می کند و خود به خود از بین می رود. پس به طور کلی می توانیم بگویم ورم بینی و کبودی با مدیریت و انجام نکات مراقبتی که پزشک بعد از عمل کردن بینی به شما می گوید از بین خواهد رفت.

 • جای زخم پس از عمل بینی

اگر برای انجام این پروسیجر در تهران یک جراح خوب را برگزیده باشید ، جای برش ها طوری با بخیه بسته خواهند شد که پس از بهبود کامل اثری از آن ها باقی نماند. نکته دیگری که روی این موضوع تاثیر خواهند گذاشت ، استفاده مرتب و به موقع داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک تان است.

 • درد بعد از عمل

تغییرات و اصلاحات ایجاد شده روی غضروف و اسکلت بینی ، باعث می شود بیمار بعد از این پروسیجر ، با درد و ناراحتی رو به رو گردد. جای نگرانی نیست ، زیرا این درد خیلی کم است و برای کنترل آن می توان از مسکن های تجویزی و یا بدون نسخه استفاده کرد.

 • آبریزش بینی و عطسه بعد از رینوپلاستی

امکان دارد بعد از گذشت چند روز از عمل زیبایی بینی ، با آبریزش و عطسه مواجه شوید. توصیه شده در چنین شرایطی تا جای ممکن از طریق دهان عطسه کنید تا به ساختار بینی و نواحی جراحی شده فشاری وارد نگردد. در صورت تشخیص پزشک بیمار می تواند از قرص های ضد حساسیت یا سرما خوردگی استفاده نماید.

 • ماندن جای چسب روی بینی بعد از عمل

یکی از اثرات جانبی جراحی بینی ، ماندن جای آتل و چسب روی این عضو و برطرف نشدن آن است. این ابزار به جهت کاهش تورم و شکل دادن به دماغ مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است به دلیل استفاده طولانی رد آن ها روی بینی باقی بماند. پس باید دقت کنید که برای زدن چسب بینی بعد از عمل ، فشار زیادی به این عضو وارد نکنید و طبق دستور پزشک آن را به انجام رسانید.

آیا پوست تاثیری بر نتیجه عمل بینی دارد ؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید پوست در روند جراحی بینی و نتایج حاصل از آن تاثیر شگفت آور و قابل توجهی دارد. اگر چه که طی انجام عمل های زیبایی بینی جراحان متبحر و مجرب سعی می کنند تا تغییر بسیار زیادی بر روی پوست به وجود نیاورند و کلیه اصلاحات مورد نیاز را برای خلق فرمی زیبا ، جذاب و متناسب با چهره را صرفا بر روی ساختار غضروفی و استخوانی بینی به وجود آورند اما در کنار تمامی آن ها این پوست است که می تواند تغییرات انجام شده را بر روی بینی شما نمایان سازد.

بهتر است بدانید که نوع پوست به قدری بر روی نتایج تاثیر دارد که حتی می تواند باعث بد جلوه دادن نتایج یا زیبا و متناسب بودن نتایج شود. به عنوان مثال داشتن یک پوست ضخیم و چرب باعث می شود تا خلاقیت ها ، تغییراتی که دکتر بینی بر روی ساختمان بینی ایجاد کرده است ، هنر و مهارتی که او برای خلق فرمی زیبا و جذاب به کار برده است هیچ گاه به  درستی نمایان نشوند یا در مقابل آن نازک بودن پوست نیز می تواند مشکلات عدیده ای را هم برای بیمار و هم برای پزشک به وجود آورد.

به عنوان مثال می توان گفت اگر پوست از ضخامت کمتری برخوردار باشد ممکن است اسکار های زیادی بر روی آن باقی بماند. شایان به ذکر است که موضوع باقی ماندن اثر زخم و اسکار موردی نیست که تنها بر روی بینی های با پوست نازک رخ می دهد بلکه شما هر نوع پوستی که داشته باشید بعد از عمل با اسکار مواجه خواهید شد که می توانید با رعایت نکات مراقبتی آن ها را به طور کامل برطرف کنید. اما در کنار این موارد یکی از اصلی ترین و مهم ترین خصوصیت پوست های نازک بینی که می تواند برای پزشک آزار دهنده باشد این است که نمی توان عیبوب اسکلت بینی را بر روی آن به راحتی پنهان کرد. همچنین در زمان انجام عمل زیبایی بینی ، بینی تمایل به انقباض های شدید دارد که این مورد خود می تواند باعث شود تا بینی از حالت نرمال و زیبای خود خارج شود و در نهایت با ناهنجاری ها و نازیبایی های بسیاری رو به رو شود.

اگر نوع پوست بیمار پیش از عمل جراحی نازک تشخیص داده شود ، این موضوع می تواند کادر جراحی همراه پزشک را با چالش بزرگتری از عمل بینی گوشتی رو به رو سازد. بهتر است بدانید که پوست های نازک برای جراحی شدن همانند بینی های گوشتی و غضروفی نیاز به یک جراح بینی متبحر و مجرب دارد تا اصلاحات را به بهترین نحوه ممکن بر روی بینی اعمال کند تا پس از بهبودی شاهد تغییرات مثبتی که بر روی بینی بعد از رینوپلاستی افتاده است باشیم. پس همواره انتخاب یک دکتر جراحی بینی مجرب و متبحر را در شهر محل سکونت خود مانند تهران برای راینوپلاستی خود فراموش نکنید.

 

هزینه عمل بینی در تهران

یکی از فاکتور های تصمیم گیری هزینه می باشد. از همین رو افرادی که قصد دارند عمل زیبایی بینی انجام دهند ،  به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با هزینه جراحی بینی در تهران هستند. باید بگویم که هزینه دقیق جراحی کردن بینی بر اساس فاکتور های متعددی از جمله میزان تغییرات مورد نظر ، نوع بینی ، سختی و پیچیدگی عمل زیبایی بینی ، فرم بینی ، دستمزد جراح و غیره متفاوت می باشد. اگر عمل دماغ شما با اهداف درمانی انجام شود ،  شرکت بیمه می تواند کل یا بخشی از هزینه ها را پوشش دهد. در غیر این صورت بیمه هیچ هزینه را تقبل نمی کند. پزشک بعد از بررسی و معاینه بینی شما هزینه نهایی را به شما اعلام می کند. به همین خاطر توصیه می شود برای اطلاع پیدا کردن از هزینه های نهایی جراحی دماغ به صورت حضوری به جراح بینی مورد نظر خود مراجعه کنید. لازم است بدانید که با مراجعه حضوری به پزشک علاوه بر این که می توانید مورد معاینه قرار بگیرید و از قیمت نهایی عمل خود آگاه شوید می توانید از وی در رابطه با روند جراحی ، دوران نقاهت ، اقدامات قبل از عمل بینی و مراقبت های بعد از آن سوال بپرسید.

جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی در تهران

اینکه دوره نقاهت عمل بینی چگونه و با چه سرعتی طی شود ، بستگی به این دارد که تا چه حد اقدامات قبل از عمل بینی را طبق دستورات بهترین دکتر بینی تهران به انجام رسانده باشید. به همین خاطر ، ضروری است تا نکاتی که در ادامه ذکر کرده ایم را در نظر داشته باشید :
• از یکی از آشنایان ، دوستان یا اعضای خانواده خود درخواست کنید تا روز جراحی زیبایی بینی ، همراه شما در بیمارستان حضور داشته باشند ؛ زیرا زمانی که از بیهوشی عمومی بهره گرفته شود قادر نخواهید بود تا کارهای شخصی خود را به انجام رسانید. علاوه بر آن ، برای رسیدن به منزل نیز نمی توانید رانندگی کنید یا از وسایل نقلیه عمومی بهره بگیرید.
• در صورتی که قبل از پروسه ، دارویی برای شما تجویز شده است آن را درست و سر موقع مصرف کنید.
• از چند روز قبل از اینکه به بیمارستان مراجعه کنید ، چند وسیله مثل کمپرس سرد ، چند بالش راحت ، آنتی بیوتیک ، مسکن ، پماد و دستمال مرطوب را تهیه کنید. توجه داشته باشید که تا چند روز بعد از جراحی بینی ، قادر به خارج شدن از منزل نخواهید بود.
• در صورتی که بیماری خاصی دارید و به جهت آن دارو مصرف می کنید ، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. برخی داروها می توانند در رویه عمل بینی تداخل ایجاد کنند و نیاز است تا مصرف آن ها قطع شود.
• علاوه بر نفس کشیدن از دهان ، باید به پشت خوابیدن را نیز تمرین کنید ، زیرا تا حداقل یک هفته بعد از جراحی نمی توانید به پهلو بخوابید.
• از حداقل دو هفته قبل از جراحی ، سیگار کشیدن را ترک کنید تا در دوره نقاهت ، دچار عفونت نشوید. نیکوتین همچنین باعث اختلال در روند بهبودی زخم ها می شود.

نارضایتی بیماران از عمل رینوپلاستی

جراحی بینی ، از جمله حساس ترین پروسه های زیبایی بوده و به این دلیل که این عضو درست در مرکز صورت قرار گرفته است ، وجود هر گونه ایراد و نقص در آن می تواند توجهات زیادی را به خود جلب کند. همین موضوع باعث شده تا متقاضیان این فرآیند نگرانی های زیادی در مورد نتیجه داشته و احتمال رضایت نداشتن آن ها بالا برود.

یکی از نکاتی که باعث می شود میزان رضایت فرد از رینوپلاستی پایین آید ، ورم بینی است. بعد از اتمام جراحی به علت بروز این عارضه نمی توان نتیجه را مشاهده کرد. توجه داشته باشید که در اکثر مواقع تورم بینی تا یک سال ماندگاری دارد و پس از اینکه این مشکل به طور کامل برطرف شد می توان فرم نهایی بینی را مشاهده نمود.

البته این نکته را نیز از یاد نبرید که بعد از طی شدن دو تا سه ماه از جراحی بینی ، بیشتر از 60 تا 70 درصد ورم آن از بین خواهد رفت ؛ اما با اینحال باز هم برای اینکه بتوانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید باید یکسال منتظر باشید. خیلی از متقاضیان از این مسئله اطلاع ندارند و بعد از این 2 ، 3 ماه بدون در نظر گرفتن تورم از نتیجه عمل خود ناراضی می باشند.

تورم تنها دلیل عدم رضایت بیماران از جراحی بینی نیست و انتخاب نکردن یک جراح متبحر و با تجربه نیز می تواند در این موضوع تاثیر گذار باشد. در ادامه برخی از عواملی که موجب نارضایتی بیمار از نتیجه عمل بینی در تهران می شوند و مسبب آن جراح است ، اشاره کرده ایم :

 • عدم برنامه ریزی درست و قوی پیش از عمل زیبایی بینی
 • پزشک در ایجاد برش ها دقت کافی را ندارد
 • استخوان و غضروف بیش از اندازه از پل بینی حذف شده باشند
 • غضروف در قسمت نوک بینی تخریب شده باشد
 • غضروف سپتوم بیشتر از حد معمول حذف شود (دیواره میان دو سوراخ بینی سپتوم نام دارد)
 • جراح به شکلی ضعیف یا غیر ضروری از پیوند پوست استفاده کرده باشد

به خاطر دلایل ذکر شده در بالا ، پیشنهاد می شود پیش از انجام جراحی زیبایی بینی در شهر تهران ابتدا تمامی تحقیقات لازم را انجام داده و یک پزشک حرفه ای را انتخاب کنید. برای اینکار نمونه کارهای جراح را مشاهده کرده و با مراجعه کنندگان سابق او مشورت نمایید.

برطرف کردن مشکلات بعد از عمل زیبایی بینی

در برخی شرایط ، امکان دارد متقاضی از شکل پره های این عضو رضایت نداشته باشد. در این وضعیت می توان با یک جراحی سرپایی این مشکل را رفع نمود ؛ اما در صورتی که مشکلات بزرگتر باشند نیاز است تا به سراغ جراحی ترمیمی بینی رفت. برای اینکار شخص باید مجددا تحت عمل قرار گیرد تا ایرادات موجود برطرف گردند.

در اینجا پیشنهاد می شود برای انجام این فرآیند ، حتی از جراحی بینی اولیه خود نیز بیشتر تحقیق کنید تا در نهایت تصمیم بگیرید این پروسیجر را نزد جراح پیشین به انجام رسانید و یا باید یک فرد حاذق تر را انتخاب نمایید. از اساسی ترین نیازها برای رسیدن به یک بینی زیبا و موفقیت آمیز بودن این فرآیند ؛ انجام آن توسط یک متخصص با دانش و تجربه بالا می باشد.

ارتودنسی یا عمل بینی ؟؟

ایا با وجود ارتودنسی میشود عمل بینی انجام داد ؟ اول دندونمو درست کنم یا دماغمو عمل کنم ؟ چند ماه بعد عمل بینی میشه ارتودنسی کرد ؟ این ها سوالاتی هستند که افراد متقاضی که قصد دارند هم ارتودنسی دندان انجام دهند و هم عمل زیبایی بینی ، از جراحان بینی و دندانپزشکان می پرسند. از آنجایی که این مبحث برای بسیاری از افراد به خصوص جوانان مهم می باشد ، لازم دانستیم در این بخش از مقاله در رابطه با آن توضیحاتی را بیان کنیم.

نظر دکتر رزم پا بهترین دکتر جراحی بینی تهران ، در این خصوص این است که عمل بینی را به بعد از ارتودنسی موکول شود. چرا که حین ارتودنسی دندان این امکان وجود دارد که اتفاقاتی رخ دهد که حالت لب ها ، صورت و گونه های فرد تا حدودی دستخوش تغییرات قرار گیرد. به عنوان مثال کشیدن دندان در زمان ارتودنسی خود می توان باعث حرکت جزئی لب ها و عقب رفتن دندان ها شود و فرم قرارگیری لب ها را تغییر دهد که این خود می تواند روی شکل بینی نیز تاثیر بگذارد. اما اگر در ابتدای کار عمل زیبایی بینی انجام شود و سپس سیم کشی دندان صورت پذیرد ، آنگاه ممکن است تغییرات ایجاد شده در حین درمان با ارتودنسی موجب شود تا نیاز باشد برای تغییر فرم بینی نیاز به انجام ترمیمی بینی باشد.

در واقع شما با یک هزینه کم ، یک لبخند زیبا به دست خواهید آورد ، پس از آن نیز تنها یک بار برای انجام عمل زیبایی بینی هزینه صرف می کنید. اما اگر جراحی بینی را زود تر انجام دهید ، ممکن است با تغییر فرم لب ها و در نهایت تغییر اجزای چهره نیاز به جراحی ترمیمی بینی برای بهبود فرم بینی باشد. به یاد داشته باشید که در تعیین میزان تغییرات بینی و نوع تغییرات اعمال شده بر روی آن فرم تک تک اجزای چهره تاثیر گذار هستند ، چرا که پزشک با در نظر گرفتن تمامی آن ها اصلاحات را بر روی بینی به وجود می آورد.

به دلیل حساس شدن فک و دندان ها در طول دوران ارتودنسی احتمال اینکه بعد از عمل بینی شما درد بسیاری در ناحیه فک بالای خود احساس کنید ، بسیار زیاد است ، از همین رو توصیه می شود تا ارتودنسی پیش از انجام عمل زیبایی بینی انجام شود.

به طور کلی به دلیل اینکه فرم لب ها و گونه ها بر روی تعیین فرم بینی تاثیر می گذارد بهتر است پس از ارتودنسی جراحی بینی انجام شود. بلافاصله بعد از برداشتن براکت ها و پایان یافتن دوره درمان خود نیز اقدام به انجام رینوپلاستی نکنید.

جراحی بینی در تهران - دکتر رزم پا

جراحی بینی در بیماران دیابتی

یکی از متداولترین نگرانی هایی که ذهن افراد را به خود درگیر می کند عمل بینی در بیماران دیابتی می باشد که آیا خطرات جانبی دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم یکی از خطرات بزرگی که افراد مبتلا به دیابت با آن روبرو می شوند سطح قند خون آن هاست که بعد از جراحی بالا می رود و اختلالاتی در روند جراحی ایجاد می کند. آسیب ها و جای زخم ایجاد شده به روی پوست در افرادی که به دیابت مبتلا هستند دیرتر بهبود می یابد و این مشکل به طولانی تر شدن دوره نقاهت اشخاص پس از رینوپلاستی می انجامد.
زخم های این اشخاص به دلیل دیابت در مدت زمان بیشتری نسبت به افراد سالم بهبود می یابد. از این رو این افراد باید صبور باشند و به هیچ وجه نباید نگران دیر خوب شدن جای اسکار خود باشند. در این صورت با استفاده از انسولین برای کنترل قند خون ، بهبودی نیز طولانی می شود و مانند مردم عادی جای زخم و برش ناشی از عمل بینی بهبود می یابد. نگه داشتن و مراقبت از قند خون در سطح طبیعی و استاندارد خطرات ناشی از جراحی بینی را از بین می برد.

عمل بینی و دوره بارداری

رینوپلاستی و بارداری قبل و بعد ازعمل بینی یکی از مواردی است که ذهن بانوانی که متقاضی این پروسیجر هستند را خیلی به خود مشغول می کند. عمل زیبایی بینی در دوره بارداری به هیچ وجه امکان پذیر نیست مگر در مواردی بسیار نادر که مادر به مشکل حاد تنفسی برخورده باشد. در غیر این صورت عمل بینی و تاثیر منفی داروی بیهوشی بر روی جنینی می تواند اثرات مخربی بر جنین و نتایج جراحی بگذارد. یکی از آزمایش هایی که زنان قبل از جراحی بینی انجام می دهند آزمایش بارداری است که اگر مثبت شد ، می بایست جراحی زیبایی بینی به بعد از به دنیا آمدن نوزاد و بهبود مادر انجام شود. در صورتی هم که قبل از بارداری عمل بینی انجام داده اید نگران تغییر شکل بینی خود در این زمان نباشید. به طور طبیعی بینی طی بارداری دچار تورم می شود که بعد از آن این ورم به مرور از بین می رود.

مصرف قرص برای کاهش ورم بینی پس از جراحی بینی

افراد بسیاری برای کاهش ورم بینی خود به دنبال متدی ساده و بی دردسر هستند و به دنبال مصرف قرص های راکوتان می روند. مصرف این قرص برای کاهش ورم توصیه نمی شود مگر در مورد بینی های گوشتی با پوستی چرب و ضخیم. این قرص سبب خشک شدن پوست ، نازک شدن آن و افزایش خونریزی از بینی می شود و در بینی های استخوانی تغییراتی که بر استخوان بینی انجام شده را به راحتی نمایان می کند. راکوتان بر کبد افراد نیز تاثیر منفی می گذارد و کسانی که به دلیل مشکلات پوستی این قرص را مصرف می کنند هر سه ماه می بایست آزمایش کبد انجام دهند. از این رو توصیه می کنیم از مصرف خودسرانه هر دارویی بعد از عمل بینی خودداری کنید تا منجر به ایجاد عوارض جانبی نشوید.

تفاوت و شباهت های جراحی بینی مردانه و زنانه

آقایان و خانم ها در بسیاری از خصوصیات ظاهری، در کنار تشابه گاهی با تفاوت های بارز و جزئی نیز از یک دیگر متمایز می شوند. ساختار اسکلت بندی بینی اقایان بنا به سیستم بدنی و استخوان بندی آن ها معمولا بزرگ تر و دارای پوست ضخیم تری می باشد. این علل می تواند در مقایسه با عمل بینی خانم ها کمی پروسه را تکنیکی تر نماید. غیر از این موضوع تمام مراحل جراحی و حوزه تغییرات یکسان هستند. اگرچه اقایان معمولا با حفظ ظاهری مردانه و اصلاح نواقص به دنبال جراحی طبیعی تر می روند. در عوض زیباجویان خانم از اعمال تغییرات وسیع تر برای داشتن ظاهری زیبا تر، به روش های جراحی متنوع تری روی می آورند. در نتیجه تنها تفاوت عمل  بینی مردانه و زنانه موارد ذکر شده فوق هستند و متخصص با دانش کافی و حفظ استانداردها زیبایی و تنفس را به هردو زیباجو هدیه می بخشد.

رشد مجدد بینی پس از جراحی

همانطور که در مقاله فوق ذکر شده است، اگر رینوپلاستی در سنین درست و با رعایت تمام اصول مراقبتی پیش و پس از جراحی زیبایی بینی صورت گیرد، نتایج آن ماندگار هستند. زیرا بینی پس از بلوغ، رشد کامل خود را طی نموده است. اما در مواردی همچون بروز حادثه و یا ضرب دیدگی، بینی می تواند دچار تغییر فرم گردد، این تغییرات لزوما به معنا رشد مجدد بینی نیستند. در مواردی دیگر، گاهی بینی پس از اعمال اصلاحیات و جراحی دچار تورم و قوز کاذب می گردد. علت این موضوع واکنش بینی به پروسیجر جراحی بینی می باشد. این عوامل به خودی خود، پس از طی نمودن پروسه بهبودی طی یکسال از بین می روند ؛ ولی چنانچه این تورم باقی ماند متخصص با صلاح دید خود اقدام به سوهان کشی بینی و یا تزریق کورتون برای فروکش تورم می نماید.

رضایت زیباجو تنها یک ماه و نیم بعد از عمل بینی در تهران

افزایش دخالت غیرپزشکان در امور درمانی و زیبایی

در سال های اخیر ، افراد غیر متخصص و حتی پزشک هایی که در برخی از زمینه ها صلاحیت ندارند ؛ در حوزه های دیگر دخالت می کنند و همین امر باعث بروز مشکلات و عوارض زیادی شده است. البته می توان حدس زد که این موضوع به علت مشکلات مالی اتفاق افتاده ؛ که آمار آن در زمینه جراحی های زیبایی خیلی بیشتر است.

برخی از متقاضیان جراحی بینی و دیگر جراحی ها ، همچنین افرادی که به عمل های درمانی نیاز دارند باید به سراغ متخصص آن زمینه بروند ، اما امروزه متاسفانه به جای اینکار به افراد غیر متخصص مراجعه می نمایند. دکتر رزم پا در این زمینه می فرمایند : حتی برخی پزشکان نیز در امور درمانی دخالت می کنند. برای مثال جراحی پلاستیک نباید توسط پزشک عمومی صورت بگیرد و در صورتی که این اتفاق بیافتد ، تخلف محسوب شده و مقصر و مجرم مشکلات ایجاد شده بعد از آن نیز پزشک می باشد.

در زمینه جراحی های زیبایی مثل عمل بینی ، عوامل زیادی اهمیت دارند. اولین مود ، مجوز است که در آن ذکر شده باشد پزشک صلاحیت انجام آن را دارد. به عنوان مثال در صورتی که جراح قلب رینوپلاستی انجام دهد ، از لحاظ کریکلوم های آموزشی تخلف انجام داده است. دومین فاکتور ، دوره های خاصی است که جراحان می گذرانند و سومین مورد ، تجربه می باشد.

ایشان ادامه می دهند : برای مثال حتی در تخصص گوش و حلق و بینی نیز رشته های متفاوتی وجود دارد. برخی از پزشکان فلوشیپ گوش ، برخی جراح بینی و برخی نیز جراح سر و گردن می باشند. این به این معنی است که این افراد بعد از اخذ تخصص گوش و حلق و بینی ، فلوشیپ را در یک زمینه دیگر نیز گرفته اند. در نتیجه حتی متخصص گوش و حلق و بینی نیز نمی تواند تمام کارها را به انجام رساند و باید صلاحیت آن را داشته باشد.

گرافت های جراحی بینی

بهره گرفتن از گرافت ها در عمل بینی ، به جراح شما اجازه می دهد تا نتایج فوق العاده و چشم نوازی را ایجاد کرده و گاها مشکلات عملکردی را نیز از بین ببرد. پزشک با این گرفت ها قدرت این را دارد که بافت از دست رفته را ترمیم کرده و یا ظاهر بینی را بهبود بخشد. این ابزار برای رسیدن به اهداف خاصی در رینوپلاستی استفاده می شود ؛ برای مثال ایجاد ظاهری برجسته تر در بینی های گوشتی ، صاف کردن بینی ، ترمیم افتادگی ، استحکام بخشیدن به قسمت نوک یا جلوگیری از افتادگی آن ، اصلاح بینی زینی شکل و غیره از این موارد هستند.

انواع گرافت بینی

گرفت های بسیار زیادی وجود دارند که می توان از آن ها در جراحی زیبایی بینی استفاده کرد. برای استفاده از هر کدام از این گرافت ها هدف خاصی تعیین شده و می توان از هر دو روش باز و بسته برای اینکار بهره گرفت. مهم است که به یاد داشته باشید گرافت با پروتز و ایمپلنت متفاوت است. ایمپلنت ها مصنوعی هستند ، در صورتی که گرافت بینی کاملا طبیعی است و بدن به آن واکنش منفی نشان نمی دهد. توجه داشته باشید که بهترین محل تهیه گرافت از تیغه بینی و بعد لاله گوش و در موارد نیاز به گرافت بزرگ از دنده است ، از بانک غضروف که غضروف اشعه دیده است هم می توان استفاده کرد. اکثر موارد ما از غضروف تیغه بینی به عنوان گرافت استفاده می کنیم. در ادامه مدل های مختلف گرافت هایی که در جراحی بینی استفاده می شوند را معرفی کرده ایم :

 • گرافت غضروف

گرفتی که بیشترین استفاده را در عمل بینی دارد ، گرافت غضروفی می باشد. می توان آن را از بدن خود بیمار (اتوگرافت) و یا شخص دیگر (آلوگرافت) به دست آورد. این گرفت ها معمولا برای افزایش ارتفاع بینی ، تغییر شکل نوک این عضو و مستحکم کردن پل بینی استفاده می شوند.

 • گرافت کامپوزیت

ترکیبی از پوست و غضروف است و از گوش به دست می آید. در عمل زیبایی بینی از این گرافت برای اصلاح سوراخ بینی استفاده می شود.

 • گرافت شیلد

در طول جراحی بینی از این مدل در قسمت نوک این عضو استفاده می شود تا آن را برجسته تر و مستحکم تر نماید.

 • استرات کلوملا

زمانی که نوک بینی ضعیف باشد ، از این مدل بهره گرفته می شود تا به آن استحکام بخشیده شود.

 • گرافت onlay نوک بینی

در نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد تا آن را برجسته تر و مرتفع تر کند. غضروف گوش برای ساخت این گرافت عالی است.

 • گرافت کاموفلاژ

نوعی از گرافت های onlay می باشد که برای اصلاح فرو رفتگی در هر قسمتی از بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • گرافت caudal extention

در عمل بینی از این نوع گرفت برای بلند کردن بینی های کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد.

 • گرافت اسپریدر

برای بزرگ تر کردن دریچه میانی بینی که فرو ریخته و همچنین اصلاح دفورمیتی وى معکوس به کار می رود. این گرفت بین غضروف فوقانی جانبی و سپتوم قرار داده می شود.

 • گرافت آلار باتن

در جراحی بینی از این گرافت در دریچه خروجی بینی استفاده می شود. این ابزار به شکل افقی در غضروف تحتانی جانبی قرار می گیرد تا نوک بینی جمع شده را اصلاح کند. معمولا در عمل بینی ترمیمی این روش مورد استفاده قرار می گیرد و از فرو ریختن آلار حین تنفس جلوگیری می نماید.

 • گرافت های بزرگ کننده بینی

برای اصلاح بینی زینی شکل مورد استفاده قرار می گیرد.

 • گرافت plumping

این مدل گرفت برای بزرگ تر کردن یا بهبود کلوملای جمع شده استفاده می گردد.

 • رینوپلاستی با گرافت دنده

زمانی که امکان استفاده از دیگر گرافت ها نباشد ، به عنوان آخرین راه چاره به سراغ این نوع از گرفت خواهیم رفت. از این مدل برای جایگزین کردن غضروف حذف شده بهره گرفته می شود.

 • گرافت رادیکس

این مدل بین دماغ و پیشانی گذاشته می شود تا فرو رفتگی این ناحیه را کاهش دهد. این کار طول بینی را بیشتر خواهد کرد.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد عمل جراحی بینی یک عمل زیبایی و درمانی کاملا ایمن و ساده می باشد ، اما باید توسط بهترین جراح بینی تهران که از تجربه  ، تبحر و تخصص کافی برخوردار است انجام شود تا مشکلی برای فرد به وجود نیاید. بنابراین با در نظر گرفتن موارد فوق در انتخاب جراح بینی خود دقت کنید تا بتوانید تجربه خوبی را از انجام آن به دست آورید.

سوالات متداول جراحی بینی و پاسخ دکتر رزم پا به آن ها

یکی از مسائل مهمی که بیماران را می ترساند و باعث ایجاد ترس و دلهره در آن ها می شود ، خونریزی از بینی بعد از عمل کردن دماغ می باشد. در حالت طبیعی ، خونریزی بعد از رینوپلاستی کاملا طبیعی است ، اما این خونریزی باید بعد از گذشت 24 ساعت به مرور کاهش یابد ، در غیر این صورت باید به جراح بینی خود اطلاع دهید و از روش های درمانی برای قطع خونریزی استفاده کنید. در طول این مدت پزشک یک پد در زیر بینی شما قرار می دهد تا خون خارج شده از بینی را به خود جذب کند. در زمان آغشته شدن پد به خون شما می توانید آن را با احتیاط عوض کنید. خونریزی خیلی کم ، کاملا طبیعی بوده و حتی می توان آن را نشانه خوبی دانست. چرا که در زمان بروز آن ضایعاتی از قبیل ترشحات برجای مانده از عمل ، به همراه خون از مجاری بینی خارج می شوند. اما اگر مقدار خونریزی افزایش پیدا کند یا بسیار زیاد باشد و با گذر زمان متوقف نشود ، می تواند خطرناک باشد.

متورم شدن صورت به خصوص بینی و اطراف آن بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی می باشد. در این خصوص پزشک به شما توصیه هایی را اعلام می کند که بهتر است برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی به آن ها عمل کنید. مصرف مواد مغذی و میوه های که منبع غنی از ویتامین محسوب می شوند ، می توانند به شما در کاهش تورم بعد از رینوپلاستی کمک کند. علاوه بر آن ، قطع مصرف نوشیدنی های الکلی ، تنباکو ، نمک و غیره الزامی است. در مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی در خصوص تمامی نکات مراقبتی مهمی که شما باید رعایت کنید تا نتیجه مطلوب دریافت کنید ، صحبت کرده ایم که شما عزیزان می توانید از آن استفاده نمایید.

با وجود اینکه ممکن است در روز های ابتدایی در بینی خود احساس گرفتگی کنید و تمایل داشته باشید با فین کرد راه تنفسی خود را باز کنید ، اما باید به یاد داشته باشید که به هیچ وجه نباید بعد از عمل رینوپلاستی ، فین کنید. فین کردن بعد از عمل زیبایی بینی بسیار خطرناک است و به بینی تازه جراحی شده شما فشار بسیار زیادی را وارد می کند و می تواند خطر پارگی و خونریزی شدید را برای شما به همراه داشته باشد. بعد از برداشته شدن گچ بینی ، شستشوی بینی را طبق دستور پزشک انجام دهید و تا زمان بهبودی کامل به بینی خود فشاری وارد نکنید.

بله ، به خاطر اینکه بینی در مرکز صورت قرار گرفته است ، بر روی نمایان شدن ویژگی های سایر اجزای صورت از قبیل گونه ها ، لب ها و حتی فرم چشم ها نیز تاثیر می گذارد. در واقع بهترین دکتر بینی خوب برای جراحی بینی ، در زمان ترسیم تغییرات مورد نیاز بینی ، به ویژگی های سایر اجزای صورت نیز توجه کرد و بر اساس آن تغییرات را اعمال می کند.

بله هدف اصلی عمل بینی رفع مشکلات تنفسی بیمار و سپس بهبود ظاهر دماغ می باشد. از همین رو شما می توانید همزمان با عمل درمانی پولیپ بینی ، عمل زیبایی بینی را نیز انجام دهید. 

دانلود پی دی اف مقاله

10 Comments

 1. ثریا صالحی

  2023-08-31 at 13:48

  سلام شما جراحی بینی رو همراه با پروتز گونه انجام میدین؟

  Reply
  • adminrazmpa13

   2023-09-02 at 09:26

   سلام
   اگر لازم باشه ، بله

   Reply
 2. محمد شهبازی

  2023-11-25 at 16:43

  سلام من چهار ماه پیش بینیم شکسته
  میخوام ببینم الان مراجعه کنم عمل میکنین؟

  Reply
  • drrazmpa7

   2023-11-26 at 09:32

   سلام بله

   Reply
 3. رقیه

  2023-12-14 at 14:01

  سلام لیفت سانترال بعد از عمل بینی انجام میدید

  Reply
  • drrazmpa7

   2023-12-16 at 09:51

   سلام ، در صورت ضرورت بله با تکنیک خاص

   Reply
 4. الهه

  2024-02-24 at 09:40

  سلام دکتر من دخترم 14 سالمه. شما انجام میدید جراحی بینی رو برای من؟

  Reply
  • drrazmpa

   2024-02-24 at 09:41

   سلام
   نیاز به معاینه حضوری دارد

   Reply
 5. محبوبه

  2024-04-18 at 13:45

  سلام دکتر من به خاطر بیماری پریودم منظم نیست
  میخواستم بدونم اگه موقع جراحی بینی پریود باشیم چی میشه؟ عمل رو انجام میدید؟

  Reply
  • drrazmpa

   2024-04-20 at 14:05

   عادت ماهانه تداخلی با عمل بینی نداره فقط ممکن هست بعد از عمل بخاطر عادت ماهانه و نقاهت بعد از عمل کمی کلافه بشن

   Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *