روزهای زوج از ساعت 16 تا 20
خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه عباس آباد، نبش کوچه نادر، ساختمان پزشکان 2109

جراحی بینی

زمانی که شما به چهره یک شخص نگاه می کنید ، اگر بینی او کمی کج باشد یا با سایر اجزای صورتش هماهنگی نداشته باشد ، فورا به چشمتان می آید و به قدری توجه تان را جلب می کند که باعث می شود حتی زیبایی های دیگر چهره شخص را مشاهده نکنید. حتی در برخی از موارد این احتمال وجود دارد که شما به طور ناخواسته نسبت به این موضوع یک واکنش ناگهانی و ناپسند نشان دهید و باعث شوید فرد مقابل از داشتن چنین بینی ناراحت و دلسرد شود و از حضور در اجتماع و برقراری ارتباط با عموم خودداری کند. برخی از افراد متاسفانه پس از مورد تمسخر قرار گرفتن از جانب دیگران به دنبال راهکاری برای حل آن نمی افتند و روز به روز افسرده تر و نا امید تر می شوند ، اما برخی دیگر سریعاً به فکر می افتند که چرا این مشکل را برطرف نکنند و به همان زیبایی و اعتماد به نفسی که دلشان می خواهد نرسند؟؟؟ در چنین شرایطی تنها جراحی بینی راه حل مناسب و درستی برای آن ها می باشد که افراد می توانند برای افزایش اعتماد به نفس خود از آن بهره ببرند. ممکن است با خود بگوید که عمل بینی تا چه حد می تواند در ظاهر ما تغییر ایجاد کند و چهره ما را زیبا تر کند؟ یا اینکه عمل کردن بینی چه مزیتی دارد ؟ برای اینکه از این مسئله آگاه شوید باید در رابطه با آن اطلاعات جامع و مفیدی داشته باشید. با ما تا انتهای این مقاله از سایت دکتر ابراهیم رزم پا بهترین جراح بینی تهران همراه باشید تا از صفر تا صد عمل بینی را به شما بگویم و به شما کمک کنیم تا یک عمل بینی موفقیت آمیز و رضایت بخش داشته باشید.

 

جراحی بینی

 

مزایای عمل بینی

عمل کردن بینی یک روند جراحی است که طی انجام آن بهترین جراح بینی تهران می تواند شکل بینی را تغییر دهد. انگیزه افراد جهت انجام رینوپلاستی گاها تنها تغییر شکل ظاهری بوده و گاهی اوقات بهبود تنفس و عملکرد بینی و در مواردی هر دوی آن ها می باشد.

اگر قصد انجام عمل بینی را دارید اما به دلایل متفاوتی از انجام آن می ترسید و فکر می کنید که عمل کردن بینی خیلی خطرناک است باید به شما بگویم که این تفکر کاملا اشتباه است و جراحی زیبایی بینی نه تنها بسیار ساده و بی خطر می باشد ، بلکه مزایای بسیار زیادی دارد. اگر بینی شما دارای مشکلات زیبایی همچون برجسته بودن نوک بینی ، پل بینی کج ، انحراف سپتوم یا نقص عملکردی است پس از درمان و رفع مشکلات قطعا شاهد مزایای بالقوه جراحی بینی خواهید بود. از جمله دیگر مزایای عمل بینی می توان به افزایش زیبایی چهره ، خلق چهره ای متقارن و متوازن ، خلق شکلی جذاب در بینی که با سایر اجزای چهره هماهنگ است ، کوچک کردن و خوش فرم کردن بینی ، ایجاد ظاهری جذاب و زیبا به کمک برداشتن قوز روی پل بینی و برطرف کردن سایر نواقص ، تنفس راحت تر ، افزایش کیفیت زندگی ، افزایش اعتماد به نفس در زمان برقراری ارتباط با دیگران و غیره اشاره کرد.

اگر جزو این دسته از افراد هستید می توانید اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید!!

داوطلبین ایده آل برای جراحی کردن بینی معمولا افرادی هستند که در ابتدا از سلامت عمومی بسیار خوبی برخودار باشند و به دلیل وجود یک نازیبایی در فرم بینی و چهره شان قصد دارند بینی خود را عمل کنند. این افراد حتما باید از نتایج درمان انتظاراتی منطقی و درست داشته باشند تا بتوانند از نتایج درمان لذت ببرند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. بهترین جراح بینی تهران ، قادر به درمان بیماران در سنین مختلف می باشد اما بنا بر دلایل مختلفی که در ادامه بیان می کنیم برای خانم ها و آقایان یک حداقل سنی را در نظر گرفته اند که به این صورت است ؛ حداقل سن برای دختران برای قرار گرفتن تحت انجام جراحی بینی ، 15 سالگی و برای پسران 18 سالگی است. افراد در صورتی که با مشکلاتی همچون اسیب دیدن سپتوم بینی ، عدم تنفس راحت ، وجود قوز و برآمدگی بر روی بینی ، نامتقارن بودن شکل بینی و غیره دست و پنجه نرم می کنند و از وجود آن ها رنج می برند می توانند از عمل رینوپلاستی بهره ببرند.

به یاد داشته باشید که در جلسات مشاوره ای که قبل از جراحی کردن بینی با پزشک شما ترتیب داده می شود ، پزشک به شما کمک می کند که درک کاملی از این موضوع که عمل بینی می تواند چه مزیتی برای شما داشته باشد ، یا اینکه چه کمکی به شما می کند داشته باشید. همچنین وی تمامی جنبه های مختلف روند درمانی را نیز در این جلسه مورد بحث و گفتگوقرار می دهد.

 

جراحی بینی

 

سن مناسب برای راینوپلاستی

همانطور که در متن فوق گفته شد پزشکان بنا بر دلایل مختلفی توصیه می کنند که خانم ها از سن 15 سالگی به بعد و آقایان پس از سن 18 سالگی اقدام به عمل بینی کنند که در ادامه ما به دو تا از این دلایل خواهیم پرداخت:

  • دلیل اول احساسات

همانطور که پیداست نوجوانان و جوانان در محدوده سنی هستند که بیشتر تصمیمات خود را بر اساس احساساتشان می گیرند. بیشتر آن ها به تبعیت از یک بازیگر مشهور اقدام به پوشیدن لباس های متنوع می کند ، دوست دارد بینی خود را عمل کند یا کار های دیگری انجام دهد. از همین رو احتمال این که سال ها بعد زمانی که بزرگ تر شد از تصمیم خود پشیمان شود بسیار زیاد است. از همین رو پزشکان توصیه می کنند تا زمانی که فرد به سنی برسد که تصمیماتش بر اساس منطق و عقل باشد باید برای انجام عمل بینی صبر کرد.

  • دلیل دوم بلوغ

طبق گفته های دکتر رزم پا بهترین دکتر بینی تهران ، سلول های بدن ما تا زمان پایان سن بلوغ در حال رشد و تغییر می باشد و تا زمانی که این فرایند ادامه داشته باشد ، رشد اجزای بدن و صورت از جمله بینی نیز فعال است. از این رو تکمیل روند رشد و اتمام پروسه بلوغ ، از جمله مواردی است که باید در جراحی زیبایی بینی مورد توجه قرار بگیرد. چرا که در صورت عدم توجه به این موضوع و انجام رینوپلاستی قبل از اتمام این سن ، نتیجه جراحی بینی به مرور زمان دستخوش تغییرات منفی قرار گرفته و عمدتا نیاز به جراحی ترمیمی ضروری می شود. از آنجایی که سن بلوغ در خانم ها 15 سالگی و آقایان 18 سالگی است نیاز است تا عمل زیبایی بینی پس از سنین گفته شده انجام شود. لازم به ذکر است که در برخی از مواقع سن مناسب برای جراحی کردن بینی بر حسب میزان تغییرات بدنی قابل محاسبه است.

 

جراحی بینی

 

عوارض جراحی بینی

دانستن عوارض جانبی عمل کردن بینی می تواند هم در تصمیم گیری به شما کمک کند و هم این که باعث می شود شما از میزان اهمیت نکات مراقبتی بعد از عمل بینی آگاه شوید. جراحی زیبایی بینی نیز همانند سایر عمل های زیبایی صورت و بدن دارای عوارض جانبی کوتاه مدت و بلند مدتی می باشد که تمامی آن ها به خود فرد وابسطه هستند. شاید با خود بگوید که چرا تنها خود فرد ؟ دکتر رزم پا بهترین جراح بینی تهران در پاسخ به این سوال این چنین پاسخ می دهند که  عوارض جانبی عمل کردن بینی تنها دو دلیل به رخ خواهند داد. دلیل اول این است که جراح بینی انتخاب شده از تبحر ، تجربه و تخصص کافی برخودار نبوده و دلیل دوم این است که خود بیمار نکات مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت نکرده است. از آنجایی که عمل بینی یک عمل زیبایی بوده و ضرورتی در انجام آن وجود ندارد ، فرد زمان کافی را برای پیدا کردن بهترین جراح بینی را دارد ، از همین رو اگر در این امر کوتاهی کند و پزشکی را برگزیند که از تخصص ، مهارت و تجربه بسیار کمی برخودار است ، این احتمال وجود دارد که به عوارض جانبی بعد از عمل بینی دچار شود. نکات مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی نیز در صورتی که بیمار به طور کامل رعایت کند ، از وقوع عوارض جانبی بسیار زیادی همچون خونریزی و عفونت جلوگیری می کند. از همین رو شخصی که برای عمل بینی اقدام می کند باید قادر به رعایت نکات مراقبتی و همچنین انتخاب یک جراح بینی خوب در شهر محل زندگی خود باشد.

از جمله عوارض جانبی بعد از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خونریزی و عفونت بعد از عمل بینی

دو عارضه جانبی عفونت و خونریزی در بسیاری از موارد نادر هستند و به ندرت رخ می دهند. خوشبختانه اقداماتی وجود دارند که جراح بینی با بکارگیری آن ها می تواند احتمال بروز این عوراض به حداقل برساند و سریع سپری شدن یک فرایند جراحی و ریکاوری را تضمین کند. دکتر ابراهیم رزم ، پیش از جراحی بینی ، در طول جلسات مشاوره خود ، پس از بررسی سابقه پزشکی زیبا جو ، مصرفی مکمل ها ، دارو ها و ضد التهاب هایی را که می توانند خطر بروز خونریزی و عفونت را افزایش دهند ، ممنوع اعلام می کند. برای جلوگیری از عفونت نیز دارو های آنتی بیوتیکی را برای شما تجویز خواهد کرد که شما موظف هستید آن ها را طبق دستور مصرف نمایید.

 

جراحی بینی

 

  • بروز اختلال در روند تنفس

یکی از خطرناک ترین عوارض جانبی رینوپلاستی به وجود امدن اختلال در روند تنفس می باشد. در اکثر جراحی های بینی ، اندازه ، شکل و پهنای بینی به اندازه استاندارد کوچک می شود. اگر این کاهش اندازه غیر استاندارد صورت بگیرد ، گاها باعث به خطر افتادن عملکرد بینی می شود. این عارضه زمانی رخ خواهد داد که در حین عمل بینی ، مجاری بینی ، خارج از دامنه استاندارد ، باریک شود. بنابراین علاوه بر این که ظاهر بینی بعد از جراحی بینی باید جذاب باشد ، یکپارچه بودن ساختار آن نیز باید به خوبی حفظ شود.

  • تورم و کبودی

یکی از طبیعی ترین و ساده ترین عوارض جانبی بعد از عمل بینی ، تورم و کبودی بینی می باشد. پوست بینی به دلیل تغییراتی که پیدا کرده است کمی متورم و کبود خواهد شد. تورم و کبودی صورت طبیعی بوده و به دلیل احتباس مایعات بدن یا تروما حین جراحی به وجود می آید و جای نگرانی ندارد ، چرا که با گذشت زمان و ترمیم استخوان بینی ، این تورم نیز به مرور زمان کاهش پیدا می کند و خود به خود از بین می رود. پس به طور کلی می توانیم بگویم ورم بینی و کبودی با مدیریت و انجام نکات مراقبتی که پزشک بعد از عمل کردن بینی به شما می گوید از بین خواهد رفت.

هزینه عمل بینی

یکی از فاکتور های تصمیم گیری هزینه می باشد. از همین رو افرادی که قصد دارند عمل بینی انجام دهند ،  به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با هزینه دقیق جراحی بینی در تهران هستند. باید بگویم که هزینه دقیق جراحی کردن بینی بر اساس فاکتور های متعددی از جمله میزان تغییرات مورد نظر ، نوع بینی ، سختی و پیچیدگی عمل زیبایی بینی ، فرم بینی ، دستمزد جراح و غیره متفاوت می باشد. اگر عمل بینی شما با اهداف درمانی انجام شود ،  شرکت بیمه می تواند کل یا بخشی از هزینه ها را پوشش دهد. در غیر این صورت بیمه هیچ هزینه را تقبل نمی کند. پزشک بعد از بررسی و معاینه بینی شما هزینه نهایی را به شما اعلام می کند. به همین خاطر توصیه می شود برای اطلاع پیدا کردن از هزینه های نهایی این عمل به صورت حضوری به جراح بینی مورد نظر خود مراجعه کنید. لازم است بدانید که با مراجعه حضوری به پزشک علاوه بر این که می توانید مورد معاینه قرار بگیرید و از قیمت نهایی عمل خود آگاه شوید می توانید از وی در رابطه با روند جراحی ، دوران نقاهت ، اقدامات قبل از عمل بینی و مراقبت های بعد از آن سوال بپرسید.

 

جراحی بینی

 

سخن پایانی

همانطور که گفته شد عمل جراحی بینی یک عمل زیبایی و درمانی کاملا ایمن و ساده می باشد ، اما باید توسط بهترین جراح بینی تهران که از تجربه  ، تبحر و تخصص کافی برخوردار است انجام شود تا مشکلی برای فرد به وجود نیاید. بنابراین با در نظر گرفتن موارد فوق در انتخاب جراح بینی خود دقت کنید تا بتوانید تجربه خوبی را از انجام آن به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.