روزهای زوج از ساعت 16 تا 20
خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه عباس آباد، نبش کوچه نادر، ساختمان پزشکان 2109

سوهان کشی بینی به همراه فیلم

سوهان کشی بینی برای از بین بردن قوز روی بینی انجام می شود. در این روش، جراح برآمدگی استخوان که قوز بینی را تشکیل می دهد را می تراشد تا بینی ، صاف و زیبا شود. از آنجایی که در سوهان کشی یا رسپینگ بینی هیچ مداخله جدی در استخوان بینی و سایر ساختارها صورت نمی گیرد، پس از جراحی تورم و کبودی جدی در صورت و چشم های بیمار مشاهده نخواهد شد. به همین دلیل، در بیمارانی که تنها مایل به برطرف کردن قوز دماغ خود هستند ، سوهان کشی یک روش پیشرو به حساب می آید.

فیلم سوهان کشی بینی توسط دکتر رزم پا

سوهان کشی بینی چیست و چگونه انجام می شود؟

راسپینگ بینی به طور کلی یک نوع عمل زیبایی بینی است که بیماران برای از بین بردن برآمدگی استخوان بینی ، اصلاح آن و مشکلات انحنای بینی خود آن را به انجام می رسانند.

این روش را فقط می توان بر روی استخوان ها انجام داد. در صورت لزوم نیست بافت غضروفی سوهان کشیده می شود. بدین ترتیب بینی به شکل دلخواه درخواهد آمد.

این جراحی توسط پزشکان متخصص جراحی زیبایی ، پلاستیک و ترمیمی انجام می شود و با توجه به شرایط بیمار با بیهوشی موضعی یا عمومی به انجام خواهد رسید.

علاوه بر تجهیزات قدیمی ، از دستگاه های اولتراسونیک و پیزوسرجری نیز می توان در سوهان کشی بینی استفاده کرد. با این جراحی، بافت های استخوانی و غضروفی پشت بینی شکل گرفته و قوز بینی از بین می رود.

در این عمل پوست، استخوان و غضروف از بافت ها جدا شده و سپس نوک و پایه بینی به ارتفاع مورد نظر می رسد. سپس راسپینگ بینی بر اساس این تغییرات انجام می شود.

استفاده از ابزارهایی مانند تامپون به انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران بستگی دارد. از آنجایی که ساختارهای استخوانی بینی شکسته نخواهند شد، بنابراین نیازی به استفاده از گچ نیست، اما می توان از بانداژ برای حمایت از بینی استفاده کرد.

سوهان کشی بینی یکی از اعمالی است که به طور کلی در محدوده جراحی زیبایی قرار می گیرد. زیرا بیمارانی که نیاز به این عمل دارند، باید نوک ، سوراخ های بینی و زاویه آن را تغییر دهند. در طول جلسه معاینه، پزشک در مورد کارهایی که قرار است روی بینی شما انجام شود، شما را آگاه می کند.

رسپینگ بینی بیشتر در مواردی که قوز بینی کوچک است انجام می شود. در صورت وجود قوزها، برآمدگی ها و انحناهای بزرگتر در بینی از روش های دیگر جراحی استفاده خواهد شد.

محدودیت سنی برای سوهان کشی بینی چقدر است؟

این فرآیند باید پس از تکمیل رشد استخوان بینی مانند سایر عمل های بینی انجام شود. رشد استخوان بینی معمولا در سن 16-17 سالگی در زنان و 17-18 سالگی در مردان کامل می شود.

انواع سوهان بینی

بسته به شکل و اندازه بینی سوهان های مختلفی وجود دارند که از هر کدام می توان در شرایط خاصی استفاده کرد. زمانی که پزشک بخواهد یک سوهان مناسب انتخاب کند ، باید نیازهای هر بیمار و نوع بینی او را در نظر بگیرد.

به عنوان مثال ، سوهان های سوزنی برای از بین بردن قوزهای درشت تر و سوهان عاج درشت برای از بین بردن قوز متوسط استفاده می شود. از سوهان نرم نیز در مراحل پایانی و برای انجام ریزه کاری ها استفاده می شود.

سوهان کشی بینی بدون جراحی

این روش یک روش جراحی است و بدون جراحی قابل انجام نیست. با این حال، روش‌های غیرجراحی مختلفی برای بهبود ظاهر زیبایی بینی وجود دارد. رایج‌ترین روش‌های غیرجراحی، تزریق فیلر به بینی است.

آیا نتایج راسپینگ بینی دائمی است؟

بله، نتایج این روش دائمی است.

سوالات متداول راسپینگ بینی

  • هزینه سوهان کشیدن بینی چقدر است؟

نمی توان هزینه دقیقی برای این رویکرد اعلام کرد. اما معمولا هزینه این روش ، کمتر از قیمت عمل بینی کامل خواهد بود. برای اینکه به طور دقیق از هزینه ها مطلع شوید ، با شماره های مطب تماس بگیرید.

  • آیا رسپینگ بینی در زیبایی شناسی نقش دارد؟

این عمل یکی از جراحی هایی است که باید توسط جراحان مجرب انجام شود. پزشک انتخابی شما باید از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشد تا بتواند یک نتیجه زیبا به شما ارائه دهد.

در صورتی که جراح مهارت کافی نداشته باشد ، ممکن است استخوان های بینی بیش از حد یا کمتر از نیاز تراشیده شده و یا ناهنجاری های در ظاهر ایجاد گردد.

سخن آخر

زمانی که قوز بینی طی جراحی از بین نرود و یا تنها مشکل بینی یک فرد برآمدگی روی پل آن باشد ؛ می توان به جای انجام عمل پیچیده و طولانی از روشی به نام سوهان کشی بینی استفاده کرد. در این پروسه بیمار بیهوش شده و یک سوهان مخصوص ، از طریق برش به داخل بینی وارد می شود. سپس با به کار گرفتن تکنیک های مختلف ، قوز بینی از بین رفته و یک قوس زیبا روی آن ایجاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *